Gdzie dostanę kredyt dla firm z dofinansowaniem z Unii?

Unia Europejska dofinansuje kredyt dla firm na rozpoczęcie i rozwój działalności związanej z inwestycją w nowe technologie.

Gdzie dostanę kredyt dla firm z dofinansowaniem z Unii?
Kto może liczyć na preferencyjny kredyt?
  • kredyt dla firm
  • dofinansowanie z Unii Europejskiej
  • kredyt pomostowy
  • JEREMIE

Młodym przedsiębiorcom, rozpoczynającym swoją przygodę z biznesem, a często również firmom niespełniającym formalnych wymagań banków odnoszących się do odpowiedniej wysokości osiąganych dochodów, niełatwo ubiegać się o standardowe formy finansowania działalności gospodarczej. Wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej przed przedsiębiorcami otworzyła się jednak możliwość sięgnięcia po preferencyjny kredyt dla firm, dofinansowany ze środków Wspólnoty. Gdzie można ubiegać się o kredyt dla firm współfinansowany przez Unię?

 

Dla kogo preferencyjny kredyt?

 

W ofercie kredytów dofinansowywanych przez Unię Europejską znajduje się przede wszystkim 

 

kredyt dla firm na rozpoczęcie działalności gospodarczej

ale również na jej stopniowy rozwój związany z inwestycją w najnowsze technologie. 

 

  • Na szczególną przychylność mogą liczyć przedsiębiorcy planujący wdrożenie technologii przyjaznych środowisku naturalnemu.
  • Specyficzną formą pożyczki współfinansowanej przez Unię jest kredyt pomostowy dla przedsiębiorców, którzy zdecydowali się skorzystać z dotacji europejskich na realizację określonej inwestycji. Dzięki niemu już w momencie poniesienia pierwszych wydatków związanych z wdrażaniem projektu w życie, a jeszcze przed otrzymaniem refundacji, przedsiębiorca będzie mógł liczyć na finansowe wsparcie z funduszy Wspólnoty.

 

Kredyt dla firm dofinansowywany przez Unię Europejską

 

Preferencyjnych kredytów szukać należy w ofercie wybranych banków (np. Idea Bank czy BNP Paribas Bank lub instytucje związane z inicjatywą JEREMIE). 

 

Przedsiębiorcy mogą liczyć na nawet 500 tysięcy złotych kredytu przy 5-6-letnim okresie spłaty z możliwością wynegocjowania okresu karencji wynoszącego w zależności od banku i jego oferty od 0,5 do 1 roku na preferencyjnym oprocentowaniu wynoszącym od 2 do 3,9%. Udzielenie preferencyjnych kredytów dla firm najczęściej nie towarzyszą żadne dodatkowe koszty. 

 

Sprawdź również:

Od czego zależy zdolność kredytowa firmy? »

Jak wybrać odpowiedni kredyt dla firm? »

 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie