Potrzebujesz gotówki?

Wybierz kwotę i okres spłaty, wypełnij formularz, a nasi doradcy bezpłatnie wybiorą dla Ciebie kilka najlepszych propozycji.

Klikając, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych oraz otrzymywanie informacji handlowych za pomocą telefonu, sms oraz e-mail, wysyłanych przez firmę Adclick Lda (będącej właścicielem portalu mojportalfinansowy.pl) oraz Partnerów.

DALEJ

Gdzie po kredyt gotówkowy dla bezrobotnych?

Czy osoby bez stałej pracy mogą liczyć na dofinansowanie?

Potrzebna gotówka, ale nie posiadasz dochodów? Szybki kredyt gotówkowy dla bezrobotnych może okazać się bardzo pomocnym rozwiązaniem, ale czy możliwym?

Osoba bezrobotna ma szansę na kredyt gotówkowy, ale niestety w takiej sytuacji bank ciężko będzie przekonać o swojej wypłacalności. Istnieją natomiast instytucje pozabankowe, które mogą takiego dofinansowania udzielić.
 

Kredyt dla bezrobotnych w banku?

Nie od dziś wiadomo, że banki dokładnie sprawdzają swoich klientów podczas analizy wniosku kredytowego. Jeśli ciężko wykazać nam się stałymi dochodami, bank może uznać, iż klientowi nie starczy środków na spłatę zobowiązania. Pamiętajmy jednak, iż stały dochód nie musi od razu oznaczać zatrudnienia na etat lub zlecenia. Banki akceptują nie tylko różnego typu dochody, ale również inne sposoby zwiększenia zdolności kredytowej klienta.
 

Czym jest zdolność kredytowa?

Tak jak wspominaliśmy, banki przed udzieleniem kredytu dokładnie sprawdzają finanse potencjalnego kredytobiorcy. Zdolność kredytowa jest badana za pomocą uzyskiwanych dochodów, miesięcznych obciążeń czy też liczby osób posiadanych na utrzymaniu. Bank często również wymaga przedstawienia dokumentu, w którym wykażemy i potwierdzimy źródła naszego dochodu.

Każdy dochód się liczy!
Nie wiesz jakie dochody akceptowane są w bankach? Sprawdź, które źródła są dla banku tak cenne jak zarobki.

Ponadto zostaje również sprawdzona historia klienta w Biurze Informacji Kredytowej. Jeśli w przeszłości pojawiły się zatem problemy w spłacie, np. spóźnienia lub brak uiszczenia całości pożyczonej kwoty, bank może mocno zaniżyć naszą ocenę jako wiarygodnego klienta. Pamiętajmy jednak, iż jeśli problematyczna sytuacja była chwilowa, klient po przejściowych opóźnieniach uregulował całość zobowiązania i nie posiadał innych kłopotów finansowych, bank może łagodniej spojrzeć na negatywną historię.

Pamiętaj, że budowa pozytywnej historii kredytowej to proces, który możemy wspomóc samodzielnie.

 

Jeśli nie kredyt dla bezrobotnych, to co?

Istnieje jednak możliwość na otrzymanie pożyczki gotówkowej w instytucjach pozabankowych, których liczba stale rośnie. W takich instytucjach wystarczy często jedynie dowód osobisty. Ogłoszenia mnożą się w Internecie pod hasłami “sprawdź kredyt bez zaświadczeń”.

Instytucje pozabankowe w związku z minimalnymi formalnościami i nieco zwiększonym ryzykiem przekazania pieniędzy, wiążą się z dodatkową prowizją czy podwyższonym oprocentowaniem, które przekraczają te oferowane w bankach. Coraz częściej pojawiają się jednak oferty pierwszej pożyczki bez dodatkowych kosztów, czyli zwracasz tyle, ile pożyczasz. 

Pożyczki pozabankowe to dobra i interesująca opcja dla osób w nagłej potrzebie finansowej. Również osoby bez pracy mogą liczyć na tego typu dofinansowanie. Pamiętajmy jednak, że również w przypadku pożyczek dla bezrobotnych w instytucjach pozabankowych, konieczny będzie dochód na spłatę zobowiązania. 

Na rynku nadal mamy szansę na znalenie firm pożyczkowych, które nie sprawdzają wszystkich baz biur informacji gospodarczej. Zdarzają się takie, które weryfikują jedynie rejestry dłużników bez analizy historii kredytowej w BIK.

Każde zobowiązanie finansowe niesie ze sobą dodatkowe obowiązki oraz obciążenie budżetu domowego. Należy zatem dobrze się zastanowić czy kredyt gotówkowy jest odpowiednią formą sfinansowania potrzeb osoby, która nie posiada stałych dochodów. Z drugiej jednak strony, rozpoczęcie planowania swoich wydatków oraz większa kontrola nad budżetem, może ułatwić otrzymanie kredytu gotówkowego a tym samym pomóc naszym finansom.


Czytaj więcej:
BIG a kredyt gotówkowy »
Kredyt gotówkowy na spłatę innych zobowiązań »
Kiedy nie bać się BIKu? »