Gdzie tanio kupić dekoracje do domu?

Oryginalne dodatki potrafią sprawić, że nasze mieszkanie nabierze nowego charakteru. Gdzie szukać inspiracji, aby tanio i efektownie udekorować wnętrze?

Gdzie tanio kupić dekoracje do domu?
Aranżacja wnętrz – szukamy inspiracji

Na początek dobra wiadomość: branża dekoracyjna prężnie się rozwija i na rynku pojawiają się coraz to nowsze możliwości. Co ważniejsze, jest ich tak wiele, że można znaleźć wspaniałe dodatki bez zbytniego wysiłku, czesto nawet nie wychodząc z domu. I to tanio!
 
Poniżej nasz „przewodnik dekoracyjny”, czyli zestawienie pomysłów gdzie tanio szukać materiałów do ciekawej aranżacji wnętrza oraz oryginalnych dodatków.
 

Sieciówki meblowe i dekoracyjne, czyli nowa odmiana shoppingu

W każdym centrum handlowym za niedługo będziemy mogli znaleźć sklep z artykułami dekoracyjnymi i meblami. Branża wypełniła się wieloma nowymi markami i nie musimy już tylko skupiać się na asortymencie, który oferuje IKEA (chociaż ta ciągle pozostaje liderem). Polecamy zorientować się w wyborze produktów w sklepach Black Red White, Zara Home, H&M Home, Duka, Home&You czy Almi Decor.

Zaletami sieciówek dekoracyjno-meblowych, podobnie jak tych z ubraniami jest łatwość w dostępnie, atrakcyjny design i niskie ceny. Popularne sklepy mnożą się jak grzyby po deszczu, sama IKEA zaprasza do trzynastu sklepów w całym kraju.

Dobrą opcją jest przygotowanie się do zakupów, przeanalizowanie aktualnej oferty w dostępnych katalogach online. Jeżeli lubicie wszystko dotknąć i upewnić się, że rzeczywiście warto zainwestować w pewne dodatki – zakupy w sieciówkach to także okazja do szukania inspiracji.
 

Moda na DIY, czyli jak obudzić swoją kreatywność

Na pewno słyszeliście o DIY, czyli z angielskiego Do It Yourself. Modny ostatnio trend na wykonywanie samodzielnie dekoracji do mieszkania to świetny pomysł na to, jak tanio i w sposób oryginalny zagospodarować i ozdobić wnętrze naszego domu.

DIY to także pretekst do obudzenia swojej kreatywności – wystarczy kupić elementy i samemu zbudować z nich prawdziwe cuda.

Jeżeli brakuje Wam pomysłów, w Internecie pełno jest blogów wyspecjalizowanych w DIY. Przykładem niech będą:

  • www.twojediy.pl
  • itssooeasy.blogspot.com
  • www.younghouselove.com
  • www.domosfera.pl
  • wydekoruj.blogspot.com
 

Dekoracyjne zakupy online

Jeżeli nie macie ochoty na spędzenie połowy dnia (tak, dekoracyjne zakupy często kończą się na zatrzymywaniu przy każdym bibelocie) w centrum handlowym, polecamy zakupy dekoracyjne przez Internet.

Portale internetowe typu Allegro.pl czy eBay to miejsce, w którym traficie na świetne okazje, promocje i często kupicie drogi dodatek w bardzo atrakcyjnej cenie. Polujcie na aukcje internetowe, zwracajcie uwagę na detale. Czasem można kupić coś bardzo tanio i niewielkim kosztem odnowić. Taka dekoracja zazwyczaj jest najpiękniejsza.
Odśwież swój dom za grosze!
Dla osób, które szukają ręcznie wykonanych dodatków polecamy strony:

  • www.pakamera.pl
  • pl.dawanda.com
  • www.fabrykaform.pl
  • www.homebook.pl
 

Pchle targi, czyli kupujmy starocie

Kolejnym sposobem na kupienie tanio elementów dekoracji i mebli jest wizyta na targu staroci. Często znajdziecie tam prawdziwe perełki. Przygotujcie się jednak na targowanie i dobrze zastanówcie, zanim coś kupicie. W takich miejscach łatwo się zapomnieć i w szale euforii kupić całą masę ślicznych, ale w gruncie rzeczy niepotrzebnych dodatków.

Pchle targi najlepiej odwiedzać z samego rana - macie wtedy szansę na to, że najcenniejsze przedmioty nie znikną, zanim się pojawicie.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie