Gdzie tanio kupować bilety lotnicze?

Świat się kurczy i dzięki coraz niższym cenom biletów, podróże w dalekie egzotyczne zakątki staje się realne. Jak tanio kupować bilety?

Gdzie tanio kupować bilety lotnicze?
Ceny biletów lotniczych kupowanych online i offline

Dzięki rozwojowi technologii, mamy możliwość kupowania biletów lotniczych w bardzo niskich cenach. Należy jednak wiedzieć, kiedy, gdzie i w jaki sposób szukać okazji. Linie lotnicze analizują dane dotyczące liczby sprzedanych biletów w zależności od pory dnia, dnia tygodnia czy nawet miesiąca. Zdarza się, że linie zmieniają ceny biletów nawet kilka razy w czasie doby. Wszystko dzięki wiedzy, kiedy najwięcej osób szuka ciekawych promocji.
 
 

Bilety w niskiej cenie, czyli tanie linie lotnicze

Jeżeli kochacie podróże i liczycie na tanio zakupione bilety, spróbujcie zrobić rozeznanie.
 

Praktyczne porady dotyczące tanich linii lotniczych:

 • Polecamy sprawdzać ofertę wcześnie rano. Ceny zazwyczaj rosną około godziny 14:00, a następnie wieczorem.
 • Jeżeli chcesz kupić bilet tanio, nie szukaj promocji w piątek ani w weekend. Przewoźnicy doskonale wiedzą, kiedy rozglądamy się za interesującymi okazjami i specjalnie podnoszą stawki. Zróbcie test i porównajcie ceny biletów każdego dnia tygodnia. Wyniki naprawdę mogą zaskoczyć!
 • Można podróżować tanio, w momencie, kiedy zdecydujemy się na loty w środku tygodnia. Większość ludzi decyduje się na urlopy i wakacje licząc od soboty i to właśnie wtedy ceny są najwyższe. Jeżeli możecie sobie na to pozwolić, latajcie we wtorek, środę i czwartek.
 • Wybierajcie rozsądnie godziny lotów: o świcie oraz późnym wieczorem jest bardzo tanio w przeciwieństwie do późnych poranków oraz godzin po południowych. Wtedy najczęściej odbywa się podróże służbowe.
 • Korzystajcie z opcji widoku całego miesiąca na stronach tanich przewoźników. Dzięki temu można bez trudno zorientować się, kiedy ceny są najbardziej atrakcyjne.
 • Uważajcie na zmiany cen biletów, które łatwo przeoczyć. Zweryfikujcie, czy rzeczywiście jest tak tanio, kiedy przejdziecie do płacenia. Często cena przy rezerwacji różni się od tej finalnej. Lepiej jest mieć rękę na pulsie.
 • Miejcie na uwadze koszty dodatkowe, takie jak opłaty lotniskowe, bagaż, wejście na pokład samolotu z priorytetem. Ostatnio coraz częściej spotkać można się z dodatkową opłatą za tzw. duży bagaż podręczny. Polecamy sprawdzić wymiary przed spakowaniem walizki.
 

Tanio u tradycyjnych przewoźników?

Jeżeli jesteście zwolennikami tradycyjnych linii lotniczych i wolicie mieć komfort podróży bez ryzyka odwołania lotu, braku posiłku i spóźnień, przygotujcie się na kilka wskazówek, jak tanio kupić bilety. Tak, nawet w dużych liniach można trafić na niezłe okazje, wystarczy tylko wiedzieć, jak szukać.
 • Po przeprowadzonych badaniach stwierdzono, że najtaniej jest kupować bilety na trzy, cztery tygodnie przed wylotem.
 • Bardzo często rekordowo tanio kupicie bilety, jeżeli zdecydujecie się na spontaniczny ruch na rok do przodu.
 • W tradycyjnych linach najlepiej kupować we wtorki oraz niedziele.
 • Jeżeli lubicie latać LOTem, możecie liczyć na „szalone środy”. Każda linia posiada swoje własne promocje, dlatego polecamy zapisać się i otrzymywać newslettery.
 • Jeżeli podróżujecie na inne kontynenty, pamiętajcie o tym, że do Afryki tanio polecicie z Paryża, do Ameryki Południowej ze stolicy Hiszpanii, a do Azji ciekawe promocje pojawiają się z Londynu. Podobnie do Australii i Nowej Zelandii – stolica Wielkiej Brytanii wiedzie prym w tanich połączeniach.
 

Wyszukiwarki lotów, czyli tanio i wygodnie

Polecamy także sprawdzenie cen za pomocą wyszukiwarek. Często ceny są niższe niż bezpośrednio na stronie przewoźnika.
 • Skyscanner – jeden z najbardziej znanych serwisów, który porównuje loty wielu przewoźników. 
Jeżeli chcecie znaleźć naprawdę tanie okazje, proponujemy:
 • Azair – to świetna wyszukiwarka, która koncentruje się tylko na tanich liniach lotniczych.
 • Fly4free – popularna strona, która wyszukuje dla nas tanie bilety nie tylko całej Europie, ale także na całym świecie.
 • Skypicker – jedna z najbardziej przejrzystych porównywarek, która umożliwia wyszukanie lotów w tanich liniach.
 • Loty Google - przeglądarka lotów i tras, stworzona przez właściciela znanej wszystkim wyszukiwarki Google, dostępna w języku polskim.
 

Kupowanie stacjonarne

W dalszym ciągu istnieje możliwość zakupu biletu lotniczego stacjonarnie. W tym celu udać można się bezpośrednio do biura obsługi klienta danej linii albo skorzystać z pomocy i usług biur podróży
.
Niestety, ceny są znacznie wyższe, ponieważ biuro potrąca prowizję za usługę.

Jeżeli nie jesteście fanami zakupów przez Internet, może zamiast wycieczki na lotnisko albo biura podróży, lepiej będzie poprosić o pomoc kogoś z rodziny bądź znajomych. 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie