Gdzie zarobić pierwszy milion?

Pierwszy milion wcale nie musi  zostać ukradziony, jak mówi powiedzenie. Przyjrzyjmy się, w których krajach najłatwiej będzie go zarobić!

Gdzie zarobić pierwszy milion?
Szybki zarobek czy kariera w dużej firmie?

Według szacunków 20 milionów Polaków mieszka za granicą. Dane są oczywiście szacunkowe i zapewne naszych rodaków jest o wiele więcej za granicą. Wielu z nas decyduje się na krótkookresowy wyjazd jedynie w celu zarobienia szybkich pieniędzy, a motywacją może być potrzeba natychmiastowego zastrzyku gotówki

 

Dobra praca za granicą

 

Analizując kraje, w których najłatwiej zarobić pierwszy milion, powinniśmy zastanowić się czy chodzi nam o otwarcie własnego biznesu za granicą, czy może szybkie znalezienie jakiejkolwiek pracy i zarobienie szybkich pieniędzy. Motywacji może być wiele, a ponadto powinniśmy zwrócić uwagę na kwestię językową i inne bariery. Lepiej dlatego pozostawmy wszelkiego rodzaju dywagacje na temat celu czy kulturowych barier. 

 

Norwegia jest krajem o niskiej stopie bezrobocia i wysokiej stopie PKB na mieszkańca. Ponadto jest to kraj, w którym państwo dba o edukację swoich obywateli, a płaca minimalna jest jedną z najwyższych na świecie. W związku z tym nawet najniżej płatna praca w Polsce, w Norwegii będzie bardzo dobrze wynagradzana. Zapewne z tego względu corocznie emigruje tam wielu Polaków i niestraszne naszym rodakom niskie temperatury.

 

Innym miejscem na zarobienie pierwszego miliona może być słynna z bankowości Szwajcaria. W największych miastach główne siedziby maja wielkie międzynarodowe firmy, w których możemy odnieść duże sukcesy, a wynagrodzenie w tym kraju jest jednym z najwyższych na świecie. 

 

Co czeka nas poza Europą?

 

A może słynny American dream? Wiele lat temu Stany Zjednoczone były ziemią obiecana, do której przybywali licznie emigranci z całego świata w celu zarobienia sporych pieniędzy i odniesienia sukcesu. Mimo kryzysu ekonomicznego, jakim zostały dotknięte Stany, są one nadal najsilniejszą gospodarką światową i mówi się, że krajem, w którym każdy swoją pracą jest w stanie odnieść niemały sukces.

 

Możemy także spróbować po drugiej stronie oceanu. Australia i Nowa Zelandia nie były celem wypraw zarobkowym wielu Polaków, może ze względu na odległość, lecz niewątpliwie są to kraje, do których warto wyruszyć po pierwszy milion. Australia posiada najwyższy wskaźnik Big Maca na świecie, a stawka wynagrodzenie minimalne jest jednym z najwyższych na świecie. 

 

Unia Europejska i otwarty rynek pracy

 

Niewątpliwie najłatwiej dla Polaków, pod względem formalnym, jest obecnie podjęcie pracy w kraju Unii Europejskiej. Swoboda przemieszczania się i osiedlania się, a ponadto niewielka odległość od ojczyzny, składnia wielu Polaków do wybrania się po pierwszy milion do Wielkiej Brytanii czy Niemiec. Są to kraje dużych możliwości, w których zarobki są na wysokim poziomie, a o znalezienie zatrudnienia nie jest ciężko. Inną możliwością jest także Belgia czy Holandia, przyciągające coraz więcej imigrantów. Należy wspomnieć o uchodzący za najbogatszy w Unii Luksemburg. Jest to niewielki kraj Beneluksu o wysokiej jakości życia i bardzo dużych zarobkach, a także niskim bezrobociu.

 

Na pytanie, gdzie zarobić pierwszy milion, na pewno nie uzyskamy jednoznacznej odpowiedzi. Zależy na czym chcemy go zarobić i jakie są nasze priorytety. Niewątpliwie w Polsce też możemy go zarobić, lecz może być to trochę trudniejsze. Mówi się, ze pieniądze szczęścia nie dają, ale może są środkiem w dążeniu do celów. Zanim podejmiemy decyzję, gdzie chcemy zarobić pierwszy milion, powinniśmy dobrze przeanalizować wszystkie za i przeciw oraz opracować odpowiednią strategię

 

Czytaj więcej:

Pomocne dopłaty unijne dla firm polskich »

Krótki poradnik jak założyć firmę i otrzymać kredyt dla firm na start »

Płaca minimalna w Europie »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie