Gdzie znaleźć kredyt dla firm bez zaświadczeń

Bardzo często pojawiają się zapytania o kredyt dla firm bez zaświadczeń. Czy znalezienie takiego produktu to proste zadanie w dzisiejszych czasach?

Gdzie znaleźć kredyt dla firm bez zaświadczeń
Kredyt dla firm bez zaświadczeń, czyli marzenie przedsiębiorców

Wielu z nas, poszukując odpowiedniej oferty kredytowej, która będzie dopasowana do naszych potrzeb i możliwości, skupia się na warunkach udzielenia zobowiązania przez bank. Im mniej formalności do dopełnienia, tym krótszy czas kompletowania dokumentów, a tym samym wcześniejsze otrzymanie pieniędzy. Kredyty gotówkowe dla klientów indywidualnych coraz częściej udzielane są w oparciu o uproszczone procedury kredytowe, jednak nie oznacza to otrzymania pieniędzy bez przedstawienia pewnych dokumentów, które umożliwią bankowi zweryfikowanie zdolności kredytowej potencjalnego klienta. Przedsiębiorstwa natomiast zobowiązane są do dostarczenia bardziej szczegółowych informacji, w związku z większymi kwotami a tym samym większym ryzykiem, leżącym po stronie kredytodawcy. Czy to oznacza, że kredyt dla firm bez zaświadczeń nie istnieje? 

 

Zacznijmy od kompletu dokumentów, które najczęściej wymagane są przy wnioskowaniu o kredyt dla firm. Najważniejsze jest uzyskanie potwierdzeń, związanych z legalnością działalności przedsiębiorstwa, takich jak wpis do ewidencji, nadanie numeru identyfikacji podatkowej oraz numeru REGON. Dodatkowo, każda spółka powinna przygotować dokumenty KRS, kopię umowy oraz statut. Warto również posiadać wszelkie wydane pozwolenia, związane z działalnością naszej firmy, takie jak np. koncesja na sprzedaż alkoholu czy wpis do rady adwokackiej. 

 

Następnym krokiem jest zebranie pełnej dokumentacji księgowej, związanej z dochodami, rozliczeniami podatkowymi oraz wydatkami firmy. W zależności od wymagań banku, takie rachunki należy zebrać z określonego okresu, od roku do nawet 3 lat działalności firmy. Często musimy również przedstawić naszą aktualną księgę przychodów i rozchodów. Dodatkowo, jeśli posiadasz nieruchomość, która jest własnością firmy, warto zdobyć operat szacunkowy, określający wartość naszej nieruchomości, czy to będącej siedzibą firmy czy wykorzystywaną w innych celach.

 

Ostatnim krokiem jest zdobycie potwierdzeń o nie zaleganiu z płatnościamiw takich urzędach jak ZUS czy US oraz deklaracja VAT, związana z działalnością naszej firmy. 

 

Kredyt dla firm bez zaświadczeń nie powinien jednak wiązać się z gromadzeniem dokumentacji. Prawdą jednak jest, iż udzielanie kredytów przedsiębiorstwom nie jest prostą decyzją, co ze strony banku wiąże się z koniecznością zebrania wszelkich informacji o firmie i jej finansach. Właściciele przedsiębiorstw, działających na rynku od dłuższego czasu, najczęściej mają nieco ułatwione zadanie, ponieważ mogą starać się o kredyt w banku, w którym posiadają konto firmowe. Zgromadzona tam historia jest bardzo ważnych elementem określania zdolności kredytowej firmy, co często pozwala bankom na ograniczenie wymagań. 

 

Kredyt dla firm bez zaświadczeń bez wątpienia jest poszukiwanym produktem finansowym. Możliwości udzielenia takiego kredytu firmom z krótkim stażem działalności są jednak dość ograniczone. Warto jednak zapoznać się z aktualną ofertą banków i spróbować wynegocjować jak najlepsze warunki.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie