Zasady konkursu "Grasz o staż"

"Grasz o staż" to konkurs organizowany z myślą o poszukujących merytorycznych praktyk studentach i firmach liczących na zaangażowanie do pracy zdolnych młodych ludzi. 

Zasady konkursu
Studenci, absolwenci! Gracie? Praktyki czekają

"Grasz o staż" to powstały z inicjatywy Gazety Wyborczej i jednej z największych światowych firm konsultingowych PwC konkurs mający na celu wyłonienie najlepszych w swoich dziedzinach studentów lub absolwentów wybranych kierunków i zaoferowanie im płatnego stażu lub praktyki w jednym z partnerskich przedsiębiorstw, a od niedawna również organizacji rządowych i pozarządowych. 

W trwającym nieprzerwanie od 1996 roku konkursie "Grasz o staż" wzięło już udział ponad 500 pracodawców, zarówno tych działających na terenie Polski, jak i poza jej granicami. Nagrody przyznano ponad 2500 laureatom.

Jak wziąć udział w "Grasz o staż"

Co zrobić, aby starać się o nagrody główne i nagrody dodatkowe? 

Chęć zgłoszenia udziału w konkursie wyrazić mogą: 

  • studenci ostatnich lat studiów inżynierskich lub licencjackich, 
  • pierwszego lub drugiego roku studiów magisterskich, 
  • trzeciego, czwartego lub piątego roku jednolitych studiów magisterskich, a także 
  • absolwenci uczelni wyższych, którzy nie ukończyli 30 roku życia. 

Zgłoszenia do nowej edycji konkursu można dokonać do 13 kwietnia bieżącego roku za pośrednictwem strony internetowej konkursu

W formularzu zgłoszeniowym wystarczy podać: 

  • swoje imię, nazwisko, 
  • adres email i 
  • nazwę uczelni wyższej, której studentami jesteśmy lub byliśmy. 

Po zatwierdzeniu regulaminu i wyrażeniu zgody na przetwarzanie naszych danych osobowych, formularz zgłoszeniowy zostanie wysłany. 

Wskazać należy również praktykami w jakiej dziedzinie, a nawet firmie, jesteśmy zainteresowani i jakie nagrody dodatkowe chcielibyśmy otrzymać.

Zadania konkursowe

W konkursie udział wziąć mogą osoby, które rozwiążą co najmniej jedno z trzech zadań dostępnych na stronie konkursu, pogrupowanych odpowiednio na dziedziny, z jakimi są związane. 

  • Rozwiązanie zadania wraz z dołączonym życiorysem i kwestionariuszem osobowym przesłać należy drogą elektroniczną do 13 kwietnia b.r. 
  • Komisja Konkursowa zakwalifikuje autorów najlepszych rozwiązań do kolejnego etapu rekrutacji, który prowadzony będzie w formie rozmów kwalifikacyjnych z zaproszonymi kandydatami w firmach oferujących praktyki.

Przebieg oraz forma rozmowy kwalifikacyjnej ze zwycięzcami zależy od każdego z pracodawców. 

Nagrody "Grasz o staż"

Nagrodą główną jest staż lub praktyki w polskich i międzynarodowych przedsiębiorstwach, organizacjach rządowych lub pozarządowych. Do nagród dodatkowycho które poszerzono gamę wyróżnień w dziewiątej edycji konkursu, należą np. studia podyplomowe, szkolenia, kursy językowe, gry symulacyjne itd.

Konkurs "Grasz o staż" daje studentom możliwość odbycia płatnych, merytorycznych praktyk w największych firmach. Wiele z odbytych staży przekształca się w intratne kontrakty zawodowe. Firmy partnerskie mogą natomiast liczyć na pozyskanie kreatywnych, zdolnych pracowników wyłonionych spośród wszystkich zgłaszających chęć udziału w zabawie kandydatów. 

Czytaj również:
Jak starać się o staż? »
Skąd wziąć pieniądze na studia za granicą? »
Kredyt studencki w krajach europejskich »
Porady dla pracującego studenta »
Jak szukać pracy po studiach? »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie