Hipoteczny także dla singli.

Kredyt hipoteczny nie jest zarezerwowany jedynie dla małżeństw. W dzisiejszych czasach osoby stanu wolnego również mogą liczyć na pomoc banku w kupnie swojego mieszkania.

Hipoteczny także dla singli.

W dzisiejszych czasach wiele osób wybiera samotny styl życia. Rosnące na popularności singielstwo coraz rzadziej spotyka się z krzywymi spojrzeniami czy negatywnym nastawieniem rodziny. Decyzja pozostania stanu wolnego najczęściej wiąże się z oddaniem karierze zawodowej lub potrzebą usamodzielnienia i znalezienia swojej pasji. Niejednokrotnie do pełnej niezależności jednak takim osobom brakuje jednego ważnego elementu: własnego mieszkania, które będzie ich indywidualnym królestwem bez konieczności szukania współlokatorów czy kontaktów z natrętnym właścicielem. Zadajmy zatem pytanie: czy osoba stanu wolnego może liczyć na kredyt z banku, który umożliwi kupienie swoich czterech kątów?

 

Kredyty hipoteczne wielu samotnie żyjącym osobom wydają się nieosiągalne, w ich przekonaniu taki typ zobowiązania przeznaczony jest wyłącznie dla małżeństw, rodzin z dziećmi lub par żyjących w długoletnich związkach. Jeszcze kilka lat temu banki podchodziły do wniosków kredytowych składanych przez singli z rezerwą. Największym ryzykiem udzielenia kredytu osobie stanu wolnego jest utrata pracy przez kredytobiorcę, co logicznie rzecz biorąc oznacza brak możliwości spłaty kolejnych rat. W przypadku małżeństwa takie ryzyko jest zdecydowanie mniejsze, ponieważ sytuacja, w której rodzina pozostanie bez środków na spłatę kredytu jest mniej prawdopodobna. Coraz częściej jednak współcześni singlowie to osoby z wyższych wykształceniem, zajmujący ważne stanowiska z bardzo wysokimi dochodami, które przypadają tylko na jednego członka rodziny. Biorąc pod uwagę informacje sprawdzane przez bank przed udzieleniem pozytywnej decyzji, tacy klienci wykazują wysoką zdolność kredytową. Dodatkowo jako osoby wysoko ceniące swoją niezależność, będą starały się spłacić zaciągnięte zobowiązanie jak najszybciej, co oznacza możliwość negocjacji możliwości wcześniejszego uregulowania pożyczonej kwoty. Duża liczba banków działających na polskim rynku posiada specjalną ofertę kredytową przygotowaną dla osób stanu wolnego.

 

Single mogą również liczyć na pomoc rządową w spłacaniu zaciągniętego kredytu. Program „Rodzina na swoim” co prawda dobiega już końca, jednak dzięki niemu i single mogły liczyć na dofinansowanie przy zakupie mieszkania o powierzchni nie przekraczającej 50 m2. Przygotowywany następca „Rodziny na swoim”, znany pod nazwą „Mieszkanie dla Młodych” będzie kontynuował tą dobrą tradycję, co oznacza, że osoby stanu wolnego nadal będą mogły starać się o rządowe środki na dofinansowanie. 

 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie