Z okazji nowego roku obniżamy oprocentowanie pożyczki o 50%
RRSO 10,56%
Sprawdź koszty kredytu

Przykład reprezentatywny dla wariantu 10 000 zł na 24 miesiące: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,56%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 10 000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 11 083,10 zł, oprocentowanie stałe: 4,74%, całkowity koszt kredytu: 1083,10 zł (w tym: prowizja: 554,09 zł (5,25%), odsetki: 529,01 zł), 24 równe, miesięczne raty w wysokości 461,79 zł. Kalkulacja została dokonana na 30.12.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie.
Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Wartość oprocentowania i prowizji jest obniżona o 50% w stosunku do standardowej oferty pożyczki. Pożyczkę na dowód mogą otrzymać osoby mające relację z Bankiem oraz uzyskujące dochody m.in. z umowy o pracę, umowy-zlecenia lub umowy o dzieło. Aby otrzymać Pożyczkę na dowód, niezbędne jest posiadanie adresu e-mail. Szczegóły oferty w placówkach i na www.aliorbank.pl.

Zwiń

6 zasad jak bezpiecznie pożyczać przez internet

Dowiedz się, jak bezpiecznie pożyczać przez Internet, by zniwelować ryzyko utraty pienięczy czy kradzieży danych osobowych. 

6 zasad jak bezpiecznie pożyczać przez internet
Kilka kroków do zwiększenia bezpieczeństwa w sieci

Szybkie internetowe pożyczki, opiewające najczęściej na niewielkie kwoty do 3000 złotych i udzielane na okres kilku tygodni, rzadziej miesięcy (wyjątkiem jest np. TAKTO), cieszą się coraz większą popularnością, szczególnie ze względu na ich dostępność i łatwość uzyskania

Zachowajmy jednak ostrożność, by nie paść ofiarą wirtualnych przestępców, których niestety w wirtualnym jak i normalnym świecie nie brakuje. Jak bezpiecznie pożyczać przez Internet?

Sprawdź firmę

Zanim zdecydujesz się udostępnić wymagane dane firmie pozabankowej zajmującej się udzielaniem wirtualnych pożyczek, sprawdź, czy prowadzi ona legalną, zarejestrowaną działalność

Pamiętaj również, iż instytucje, które nie mają nic do ukrycia, podają swoje dane teleadresowe oraz informacje o samej działalności w sieci na głównej stronie lub w zakładce Kontakt

Bez problemu znajdziemy też opinie o świadczonych przez nie usługach na różnego rodzaju internetowych forach umożliwiających wymianę opinii pomiędzy ich użytkownikami. Warto jednak i tutaj zachować rozsądek, ponieważ sporo firm płaci za kreowanie nieprawdziwych pozytywnych opinii o ich biznesie w internecie. 

Ostrożnie z danymi osobowymi

Pożyczka dla każdego dowiedz się więcej
 • Wypełniając formularz uprawniający do otrzymania pożyczki, wypełnij tylko wymagane pola, a te nie oznaczone gwiazdką pozostaw puste. 
 • Postaraj się użyć silnego hasła łączącego wielkie i małe litery, znaki specjalne i cyfry. W internecie możesz znaleźć aplikacje i "wtyczki", które pomogą w wygenerowaniu bezpiecznych haseł. 
 • Jeśli obawiasz się, że nie będziesz pamiętał trudnego hasła, zapisz je w miejscu niedostępnym dla innych osób. 
 • Korzystaj z aktualizowanych programów antywirusów chroniących twój komputer przed atakiem. 
 • Po zakończonej sesji wyloguj się z portalu pożyczkowego.

Zachowaj zdrowy rozsądek

Jeśli przeczytałeś sprawdziłeś opinie innych użytkowników o danym serwisie czy firmie, skonsultowałeś tworzony rejestr firm pożyczkowych a nawet zweryfikowałeś listę ostrzeżeń o bezpiecznym podpisywaniu umów pożyczkowych, a mimo to formularz zgłoszeniowy firmy wzbudza twoje zastrzeżenia, zrezygnuj. 

Zwróć szczególną uwagę na pojawiające się w nim pytania dodatkowe - pamiętaj, że firma nie potrzebuje informacji niemających nic wspólnego z udzielaną pożyczką. 

Oceń stronę www

Rzetelne firmy pożyczkowe dbają o czytelność i przejrzystość swoich stron internetowych i informacji na nich zawartych. 

Powinny się tam znajdować: 

 • nie tylko kalkulatory pozwalające na wyznaczenie przybliżonych kosztów zaciągnięcie pożyczki na określony czas, ale również 
 • wzory umów
 • regulamin korzystania z usług serwisu zawierający jasne zasady przyznawania i spłaty pożyczonych pieniędzy, wydłużenia okresu finansowania czy możliwości reklamowania usługi,
 • warunki użytkowania serwisu oraz polityka prywatności danych,
 • informacje o braku uiszczenia spłaty w terminie,
 • dane firmy.

Zadbaj o szyfrowanie

Upewnij się, że formularz, który zaczniesz wypełniać swoimi danymi osobowymi, chroniony jest oznaczonym symbolem kłódki, czyli protokołem SSL

Secure Socket Layer korzysta z funkcji potwierdzających tożsamość portalu (np. extended validation EV) i dodatkowo zabezpiecza nasze dane. 

Innym wyznacznikiem bezpieczeństwa witryny jest sam link do strony z formularzem - jeśli zaczyna się od skrótu HTTPS, oznacza to "bezpieczne połączenie", związane z szyfrowaniem sygnału.

Korzystaj z bezpiecznych połączeń sieciowych

Zaciągając internetową pożyczkę, korzystaj tylko z łącz internetowych, do których masz pełne zaufanie – nie rób tego w kafejkach internetowych czy w miejscu pracy, gdzie często korzystamy z otwartego sygnału WIFI. Dotyczy to również używanych urządzeń, takich jak laptop, telefon komórkowy czy tablet - najbezpieczniej korzystać z własnych.

Sprawy finansowe, związane nie tylko z wnioskowaniem o pożyczkę, ale również dostępem do naszego konta osobistego przez internet czy dokonywanie przelewów, lepiej załatwiać w domu.

Wiedza o tym, jak bezpiecznie pożyczać przez internet, z pewnością ułatwi podjęcie decyzji o wirtualnym dofinansowaniu. 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:
Czy konto internetowe jest bezpieczne? »
Jak bezpiecznie kupować przez internet? »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie