Najtańsze sposoby dotarcia do domu na święta

Według wyników badań TNS Polska, przeciętny Polak wydaje na święta 824 złote. To całkiem spora kwota i przyznacie, że każda forma oszczędności się przyda. Dzisiaj na tapecie oszczędzanie na transporcie.

Najtańsze sposoby dotarcia do domu na święta
Grudniowe powroty do domu, czyli jak najtaniej dotrzeć do rodziny na Boże Narodzenie

Wielu z nas pracuje i mieszka daleko do rodzinnego domu. Perspektywa pokonania czasem setek kilometrów to duże wyzwanie. Również finansowe. Podpowiadamy, jak znaleźć tanią metodę dotarcia do domu na święta i w dobrym humorze znaleźć się znowu w towarzystwie bliskich.

Tanie bilety autobusowe

Tanich przewoźnikow nie brakuje na naszym rynku. Mnożą się jak grzyby po deszczu, co wpływa na dużą konkurencyjność usług. Jeżeli zainteresujecie się odpowiednio wcześnie sprawdzeniem opcji, kupicie bilety nawet za złotówkę. Firmy przewozowe oferują ciekawe i bardzo atrakcyjne promocje.

Jeżeli macie rodzinę na drugim końcu Polski, sprawdźcie ofertę poniższych firm przewozowych:

  • Polski Bus
  • Albatros Bus
  • Lajkonik Bus
  • Neobus
  • Muszkieter

Skończyły się czasy koszmaru podróży w ścisku, hałasie i brudzie. Nowoczesne autobusy są bardzo wygodne, często posiadają Internet wifi, możliwość zakupu kawy i herbaty.

Dotrzemy do domu na święta w wygodnie, nie martwiąc się korkami, nie tracąc nerwów na kilkugodzinną walkę za kierownicą.

Jedźmy w towarzystwie

Na pewno słyszeliście także o możliwości towarzyskiego transportu dzięki Bla Bla Car. Forma ta może okazać się nie tylko wygodniejsza, ale również tańsza.

Idea polega na udostępnieniu  wolnych miejsc w samochodzie w zamian za pokrycie części kosztów paliwa. Co ciekawe, pomysł na ten biznes narodził się właśnie na święta Bożego narodzenia!

Bla Bla Car działa obecnie aż w 13 krajach, a z serwisu korzysta ponad 12 milionów osób.

Jeżeli wejdziecie na portal, zorientujecie się, że w każdej chwili dostępnych jest ponad 500 miejsc.

Towarzyski transport to świetna opcja, żeby poznać nowych ludzi, podyskutować na ciekawe tematy i nie martwić się o dostępność biletów.

Tanie linie

Koszty są oczywiście zdecydowanie większe, jeżeli mieszkamy za granicą i wracamy na święta do rodzinnego domu. Radzimy zdecydowanie wcześniej zorintować się w cenach i kupić bilety z przynajmniej dwumiesięcznym wyprzedzeniem.

Ceny biletów idą w górę z każdym dniem bliżej Bożego Narodzenia. Kupując bilety przykładowo we wrześniu zapłacicie o 40% mniej niż w listopadzie.

Warto wspomnieć o wyszukiwarkach lotów:

  • Skyscanner – jeden z najbardziej znanych serwisów, który porównuje loty, jednak głównie droższych przewoźników 

Jeżeli chcecie znaleźć naprawdę tanie okazje, proponujemy:

  • Azair – to świetna wyszukiwarka, która koncentruje się tylko na tanich liniach lotniczych
  • Fly4free – popularna strona, która wyszukuje dla nas tanie bilety nie tylko całej Europie, ale także na całym świecie
  • Skypicker – jedna z najbardziej przejrzystych porównywarek, która umożliwia wyszukanie lotów w tanich liniach

Wracacie z Grańska do Katowic? Weźcie pod uwagę, że nawet po kraju możemy tanio i bezpiecznie podróżować samolotem. Tanie linie oferują bilety już za 20 złotych.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie