Jak dostać tani kredyt hipoteczny?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup własnych czterech kątów. Tani kredyt hipoteczny pomaga spełniać te marzenia.

Jak dostać tani kredyt hipoteczny?
Tani kredyt hipoteczny - od czego zacząć?

Wiele młodych ludzi staje przed dylematem: wynajmować czy kupować mieszkanie. I coraz więcej decyduje się na zakup mieszkania. Dochodzisz do wniosku, że chcesz mieć własne cztery kąty. Może jeszcze wiesz, że chcesz dwa pokoje i garaż. Zaczynasz się rozglądać, ale zanim to zrobisz dowiadujesz się czy masz szansę na tani kredyt hipoteczny.

 

Jak otrzymać tani kredyt hipoteczny?

 

Bank zwraca uwagę na określone czynniki, które pomagają w podjęciu decyzji o przyznaniu kredytu, przedstawiamy je poniżej:

 

1) dochody jakie uzyskujesz

Bank dokładnie bada Twoje dochody, przeważnie z ostatnich 6 miesięcy. Od wysokości Twoich dochodów zależy wysokość kredytu hipotecznego. Ale oprócz tego liczą się także zobowiązania. Bank zbada jaki procent Twoich dochodów stanowią i czy posiadasz środki na spłatę kredytu hipotecznego.

 

2) zatrudnienie

Bank najchętniej udziela kredytu hipotecznego, osobom, które są zatrudnione na umowę o pracę na czas nieokreślony.  Zmniejsza to prawdopodobieństwo zwolnienia oraz gwarantuje spłatę rat kredytu hipotecznego.

 

3) historia kredytowa

Bank sprawdza również historię kredytową, co oznacza, że przygląda się naszym poprzednim związkom z instytucjami finansowymi. Jeżeli zawsze spłacaliśmy nasze zobowiązania, nie mamy się czym przejmować. Banki sprawdzają naszą wiarygodność w BIK, czyli w Biurze Informacji Kredytowej.

 

Tani kredyt hipoteczny i jego uzyskanie nie należy do najłatwiejszego procesu. Nie można się jednak poddawać, wprost przeciwnie. Należy się odpowiednio przygotować i zabezpieczyć. Jeżeli wiemy czego chcemy, znamy wymagania uzyskanie kredytu nie powinno sprawić większego problemu. Należy jednak pamiętać, iż tani kredyt hipoteczny należy spłacić jak każdy inny. Dlatego też decyzję należy podjąć z rozwagą.

 

Czytaj więcej:

Rodzaje kredytów hipotecznych »

Tani kredyt hipoteczny dla singla »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie