Jak kupować na ebay?

eBay to bardzo popularny serwis zakupowy, mający użytkowników na całym świecie, również w Polsce. Jak z niego korzystać?

Jak kupować na ebay?
Przewodnik po platformie zakupowej

Serwis eBay jest największym portalem zakupowym na świecie. Chociaż Polacy wybierający wirtualne zakupy wciąż chętniej korzystają z polskich portali umożliwiających zakup wybranych produktów, te zagraniczne często oferują klientom niższe ceny za towary wysokiej jakości. Jak kupować na eBay?
 

eBay w zasięgu ręki

Założony w 1995 roku eBay jeszcze 10 lat temu dostępny był głównie dla klientów znających języki obce. W 2005 roku powstała jednak polska wersja popularnego serwisu, ułatwiając wszystkim fanom zakupów online dostęp do szerokiej gamy różnorodnych produktów.

 

Czy rejestracja jest konieczna?

Jeśli nie zamierzamy nic kupować, a jedynie przejrzeć wystawione na sprzedaż produkty, by zorientować się w cenach, rejestracja nie będzie nam do niczego potrzebna.

W przypadku jednak, gdy chcielibyśmy transakcję sfinalizować i zakupić wybrany towar, musimy posiadać aktywne konto na eBay. Proces rejestracji jest zbliżony do tego na innych portalach zakupowych i wymaga podania podstawowych danych.

 

Jak szukać na eBay?

Produkty w serwisie eBay podzielone są na osiem głównych kategorii, a te dzielą się dalej na kolejne grupy towarów.

Na portalu dostępna jest również opcja szybkiego wyszukiwania, w zależności od wpisanej frazy możemy jednak otrzymać bardzo różne wyniki. Po lewej stronie ekranu znajdują się filtry umożliwiające jeszcze bardziej sprecyzowane poszukiwania.

 

Bazuj na ocenie

Podobnie jak w serwisie Allegro, tak i na eBay po zakończonej transakcji użytkownik dostaje możliwość oceny całego procesu wystawiając odpowiednią liczbę punktów czy wypisując komentarz. Dzięki ocenom klientów mamy szansę wybrać jedynie zaufanych sprzedawców.

 

Natychmiastowy zakup albo aukcja

eBay to nie tylko zakupy towarów wystawionych na sprzedaż, ale i możliwość uczestnictwa w aukcjach. Oparte są one na klasycznych założeniach proxy biddingu polegających na konieczności przebicia ofert konkurencji i ostatecznej zapłacie kwoty minimalnego przebicia.

 

Płatności

System płatności w eBay umożliwia obsługę większości standardowych kart kredytowych. Możemy też skorzystać z płatności w systemie PayPal.

 

Dostawa

Koszty dostawy w serwisie eBay uzależnione są głównie od miejsca, z którego zostanie nam dostarczona przesyłka. Na ternie Unii Europejskiej będzie to zwykle koszt do 50 złotych, choć przy odrobinie szczęścia możemy liczyć na darmową dostawę.

 

Zwrot towaru

Większość sprzedawców zamieszcza na stronie informację o możliwości przyjęcia towaru niezgodnego z umową lub niespełniającego oczekiwań klienta.

Serwis eBay daje jednak użytkownikom możliwość wyboru, czy zgadzają się na zwroty. Jeśli na stronie nie było informacji o przyjmowaniu zwrotów, a nie jesteśmy zadowoleni z przesyłki, możemy próbować skontaktować się ze sprzedawcą i dogadać w sprawie ewentualnego przyjęcia przesyłki i zwrotu pieniędzy.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie