Z okazji nowego roku obniżamy oprocentowanie pożyczki o 50%
RRSO 10,56%
Sprawdź koszty kredytu

Przykład reprezentatywny dla wariantu 10 000 zł na 24 miesiące: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,56%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 10 000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 11 083,10 zł, oprocentowanie stałe: 4,74%, całkowity koszt kredytu: 1083,10 zł (w tym: prowizja: 554,09 zł (5,25%), odsetki: 529,01 zł), 24 równe, miesięczne raty w wysokości 461,79 zł. Kalkulacja została dokonana na 30.12.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie.
Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Wartość oprocentowania i prowizji jest obniżona o 50% w stosunku do standardowej oferty pożyczki. Pożyczkę na dowód mogą otrzymać osoby mające relację z Bankiem oraz uzyskujące dochody m.in. z umowy o pracę, umowy-zlecenia lub umowy o dzieło. Aby otrzymać Pożyczkę na dowód, niezbędne jest posiadanie adresu e-mail. Szczegóły oferty w placówkach i na www.aliorbank.pl.

Zwiń

Jak negocjować warunki kredytowania z bankiem?

Wierni klienci banków mogą liczyć na lepsze warunki kredytowania. Każdorazowo jednak podejmując decyzję o wnioskowaniu o kredyt, warto próbować podjąc próbę negocjacji. Jak rozmawiać z bankiem?

Jak negocjować warunki kredytowania z bankiem?
Co zrobić, by wywalczyć lepsze zapisy umowy o kredyt?
  • umowa o kredyt
  • warunki kredytowania
  • kredyt hipoteczny

Starając się o przyznanie kredytu warto pamiętać o tym, że podejmując negocjacje z bankiem mamy szansę wywalczyć lepsze, bardziej nam odpowiadające warunki kredytowania. Oczywiście nie wszystkie punkty umowy mogą podlegać zmianom – zasady wcześniejszej spłaty czy odstąpienia od kredytu są ściśle powiązane z polskim prawodawstwem bankowym, a więc nie pozostawiają większego pola do manewru. Z pewnością można jednak spróbować powalczyć o korzystniejsze oprocentowanie, prowizję czy wysokość marży.

 

Jak negocjować warunki kredytowania z bankiem?

 

Pamiętajmy, że największe szanse na wywalczenie lepszych opcji kredytowych mają lojalni klienci banków od dawna korzystający z usług wybranej placówki i wykazujący się w niej pozytywną historią wszelkich podejmowanych akcji finansowych. Jeśli jesteśmy od lat wierni swojemu bankowi, wykorzystajmy ten atut i negocjujmy warunki kredytowania

 

Znajdź tani kredyt na dowolny cel sprawdź >>

Dodatkowym pozytywnym aspektem będzie znajomość naszego doradcy - jeśli kontaktowaliśmy się z konkretnym przedstawicielem banku w innej kwestii, warto zwrócić się do tej samej osoby w przypadku starań o kredyt.

 

Wraz ze wzrostem wysokości kredytu i długości okresu kredytowania wzrasta również szansa na ulepszenie warunków umowy. Jeśli więc zaciągamy kredyt hipoteczny lub kredyt gotówkowy na wyższe kwoty, nie wahajmy się podjąć negocjacji z bankiem. Długoletni klient to dla banku spory zysk, co oznacza chęć zatrzymania takiej osoby u siebie i zaproponowanie konkurencyjnych warunków. 

 

Zdolność kredytowa kluczem do sukcesu

 

Pożyczka dla każdego dowiedz się więcej
  • Prowadząc rozmowy z bankiem dowiedźmy naszej wysokiej zdolności kredytowej i nieposzlakowanej historii kredytowania. Dużym atutem będzie wartość posiadanych aktywów. Nie zapomnijmy o tym wspomnieć! Nawet jeśli w przeszłości zdarzyło nam się pewne opóźnienie w spłacie raty, udowodnijmy, iż ta sytuacja była jednorazowa i pokażmy pozytywne aspekty naszej historii.

 

  • Wiarygodność klienta w oczach banku zwiększa skorzystanie z dodatkowych usług. Jeśli zdecydujemy się wziąć kredyt, jednocześnie otwierając w tej samej placówce lokatę, przenosząc do banku konto wraz z comiesięczną wypłatą na nie przelewaną czy wnioskując o kartę kredytową, staniemy się w oczach banku klientem znacznie mniej ryzykownym, a to otworzy nam drogę do negocjacji warunków umowy kredytowej.

 

Pamiętajmy, że warunki kredytowania negocjować możemy również już w trakcie trwania umowy, jeśli na przykład zmianie ulegnie nasza sytuacja finansowa. 

 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie