Jak nie dać się nabrać poświątecznym promocjom?

Na poświątecznych wyprzedażach towary kuszą klientów cenami znacznie niższymi od wcześniej obowiązujących. Jak nie dać się zwariować i oszukać promocjom?

Jak nie dać się nabrać poświątecznym promocjom?
Jak nie dać się nabrać marketingowcom?

Okres poświąteczny to dla sklepów czas wielkich wyprzedaży. Muszą one nie tylko pozbyć się jak największej ilości towaru, która nie została sprzedana przed Świętami w ramach bożonarodzeniowych okazji, ale również zacząć przygotowywać magazyny na przyjęcie nowych, wiosennych kolekcji poprzez wyprzedanie zimowych kurtek i karnawałowych akcesoriów. Jak nie dać się oszukać poświątecznym promocjom?

 

Promocje nie zawsze prawdziwe

 

Wchodząc do sklepu pamiętajmy o tym, że ceny produktów wystawionych na okazyjną sprzedaż są często sztucznie zawyżane

 

Oznacza to, że większość towarów będzie miała metkę z ceną, która nigdy dla tego rodzaju produktu nie obowiązywała, aby wprowadzić klienta w błędne przekonanie, że oszczędza on dzięki promocjom duże pieniądze, podczas gdy faktyczny upust może wynieść nie więcej niż kilka – kilkanaście złotych. 

 

Warto więc jeszcze przed rozpoczęciem wyprzedaży zrobić mały rekonesans, upatrzyć parę rzeczy, które po Świętach będzie można nabyć taniej i zapamiętać ich pierwotną cenę. Dzięki temu będziemy mogli sprawdzić, czy trafiliśmy na prawdziwą wyprzedaż czy sprzedawca chce nas jedynie zachęcić do zakupu. 

 

Uwaga na towar niepełnowartościowy

 

  • Pamiętajmy również o tym, by zawsze sprawdzić, czy nabywana w promocyjnej cenie rzecz nie jest uszkodzona, zniszczona lub ubrudzona. Drobne wady często nie są widoczne na pierwszy rzut oka, a mogą skutecznie uniemożliwić nam korzystanie z nabytego towaru. Obniżona cena często jest wynikiem właśnie zniszczenia sprzedawanego produktu

 

  • Uważajmy też na krótkie terminy przydatności do spożycia lub użycia w przypadku zakupów spożywczych lub drogeryjnych. Wiele sklepów pozbywa się nadwyżki niewyprzedanego przed Świętami towaru, oferując wielopaki w okazyjnych cenach. Sprawdźmy, czy sprzedawany towar jest wciąż przydatny i zdecydujmy, czy będziemy go w stanie zużyć nim upłynie termin jego przydatności. 

 

W czasie poświątecznych wyprzedaży należy zachować dużo zdrowego rozsądku. Nie dajmy się zwariować promocjom i dokładnie przemyślmy każdy zakup.

 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie