Jak niedrogo udekorować choinkę?

Nie masz pomysłów na swoje bożonarodzeniowe drzewko? Podpowiadamy jak udekorować choinkę jeszcze przed Świętami.

Jak niedrogo udekorować choinkę?
Kilka pomysłów czym zastąpić bombki

Bożonarodzeniowa choinka to ozdoba wprowadzająca magiczny nastrój świąt do każdego domu. Ubieranie zielonego drzewka w szklane bombki, drewniane pajacyki i kolorowe łańcuchy to jedna z najpopularniejszych tradycji bożonarodzeniowych na świecie. Jak niedrogo udekorować choinkę, nie rezygnując z jej odświętnego charakteru?
 

Bombki?

Sklepowe bombki co prawda należą do najtańszych, ale są też mało oryginalne. Unikatowe szklane bombki z ręcznymi zdobieniami to już większy wydatek, a zakup liczby wystarczającej na ozdobienie całej sporych rozmiarów choinki może niepotrzebnie nadwerężyć domowy budżet.

Może w tym roku warto postawić na prostotę? Szyszki różnych iglastych drzew znajdziemy w parkach, lasach i kwiaciarniach. Wystarczy przyozdobić je czerwonym sznurkiem i zawiesić na choince jako tanią, ale bardzo szykowną ozdobę wnoszącą do domu prawdziwy zapach lasu. Alternatywą mogą byś wysuszone owoce, takie jak plasterki jabłka czy pomarańczy lub pomalowane orzechy włoskie.


 

Ręcznie robione ozdoby

Jeśli zamiast skromnej, naturalnie przybranej choinki wolisz pełną przepychu i kolorów, postaw na ręcznie wykonane ozdoby z papieru albo tkaniny. Dzieci na pewno z radością pomogą w przygotowaniu kolorowych łańcuchów z wycinanych z bibuły lub papieru pasków (może już robiły taki w szkole lub przedszkolu?).

Z kilkakrotnie złożonej kolorowej kartki wyciąć można również kształty aniołów, płatków śniegu, sań Świętego Mikołaja, reniferów albo worów pełnych prezentów (jeśli chcesz utrzymać drzewko w skromniejszej kolorystyce, postaw na dwie dominujące barwy). Połączenie pojedynczych pasków papieru lub bibułki pozwoli wyczarować również przestrzenne figury, które ozdobią choinki.

Przy większej ilości wolnego czasu pokusić się można o uszycie skarpet, worków na prezenty czy imitujących bombki kul z materiału, wypełnienie ich watą, zszycie oraz doczepienie krótkiej zawieszki z nitki. Świetnie sprawdzą się kłębki waty imitujące śnieg, które rozsypać można na gałązkach drzewka. Kartonikowe wycinanki można też otulić nitkami wełny, tworząc różnokolorowe oryginalne kształty.


 

Słodka choinka dla łasuchów

Aby oryginalnie i niedrogo udekorować choinkę można wykorzystać też słodycze. Te, których zadaniem będzie przystrojenie drzewka nie muszą być ani niezwykle wyszukane, ani nawet zachwycająco smaczne – wystarczy, że będą miały zachęcające, świąteczne opakowania.

Do cukierkowego papierka wystarczy doczepić nitkę i ozdoba choinkowa gotowa. Na drzewku świetnie sprawdzą się również lizakowe laski. Jeśli wolisz postawić na tradycyjne świąteczne wypieki, możesz ozdobić choinkę własnoręcznie przygotowanymi piernikami ozdobionymi lukrowymi guziczkami i oczkami.


 

Iluminacyjna prostota

Coraz więcej rodzin decyduje się również udekorować choinkę jedynie lampkami. To bez wątpienia tańsza i mniej czasochłonna opcja od strojenia drzewka w łańcuchy, bombki i gwiazdy. Niedrogie sznury lampek znajdziemy w okresie przedświątecznym w każdym supermarkecie (a może warto nabyć opakowanie na poświątecznych wyprzedażach sklepowych pozostałości z myślą o kolejnym roku?), a przybrana nimi choinka na pewno nada pomieszczeniu świąteczny klimat dzięki roztaczanemu wokół blaskowi małych światełek.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie