Jak oszczędzać na sporcie?

Jak outrzymać kondycję, nie rezygnując jednocześnie z aktywności fizycznej i dbałości o zdrowy tryb życia? 

Jak oszczędzać na sporcie?
Kondycja low-cost bez większego wysiłku finansowego

Prawie każdy z nas chciałby odłożyć pieniądze na realizację swoich marzeń i dalekosiężnych planów. Oszczędności warto więc szukać wśród codziennych wydatków. Sport to zdrowie jednak pozostanie w dobrej kondycji może okazać się nieco kosztowne. Jak oszczędzać, gdy nie chcemy rezygnować z aktywności fizycznej i sportowych rozrywek?

Uprawiaj sport na świeżym powietrzu

Aktywność fizyczna nie musi być związana z wypadami na drogie siłownie i zaopatrzaniem się w miesięczne karnety uprawniające do wstępu na basen. Postaraj się korzystać z dobrodziejstw natury i uprawiać sport na świeżym powietrzu.

  • Latem możesz organizować wypady nad jezioro albo mecze siatkówki plażowej.
  • W miastach często organizowane są wakacyjne zajęcia fitness lub biegi, dostępne dla zainteresowanych.
  • Biegać możesz przez okrągły rok, wystarczy, że zaopatrzysz się w odpowiednią odzież i obuwie chroniące przed nadmierną utratą ciepła w zimowe poranki.
  • Razem z koleżankami możecie zrobić sesję fitness w parku albo zagrać w badmintona, czy koszykówkę.
  • Koledzy z pewnością odpowiedzą entuzjastycznie na propozycję rozegrania krótkiego meczu piłki nożnej na lokalnej murawie.

Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu to nie tylko wspaniały sposób na to, by oszczędzać na sporcie, ale również duża korzyść dla twojego organizmu – wybieraj parki, lasy lub polne drogi, by zaczerpnąć świeżego powietrza, polepszyć swoje samopoczucie i ogólną wydolność organizmu.

Znajdź prywatnego trenera online

W sieci dostępnych jest wiele filmów nagrywanych przez profesjonalnych trenerów. Wśród różnych treningów na pewno znajdziesz ten, który będzie odpowiadał twoim wymaganiom. Zamieszczane filmy prezentują ćwiczenia o różnym poziomie zaawansowania i intensywności. Możesz wybrać zestaw najbardziej interesujących cię ćwiczeń – treningi taneczne, interwałowe, wydajnościowe, rozbudowujące mięśnie, aerobowe.

Na pewno też uda znaleźć ci się taki zestaw, który będziesz mógł wykonywać w mieszkaniu, jeśli nie dysponujesz dużą ilością wolnej przestrzeni. Nie będą Ci potrzebne akcesoria czy drogi sprzęt, aby wykonać ćwiczenia razem z instruktorem - wystarczy mata i przyjemna muzyka.

W grupie raźniej… i taniej

Jeśli nie chcesz lub nie możesz zrezygnować z aktywności fizycznej w wynajmowanych halach lub na siłowni, postaraj się zebrać jak największą grupę osób, aby rozłożyć i zminimalizować koszty wynajmu.

Podobnie grupowe karnety uprawniające do wstępu na siłownię mogą być znacznie tańsze od indywidualnych. Być może twoja firma w ramach pakietu benefitów socjalnych przyznaje swoim pracownikom zniżki na wstęp do pobliskiego fitness klubu?

Rozglądaj się również za promocjami - nawet jeden darmowy miesiąc to kilka złotych w kieszeni. Wybierając siłownię, sprawdź dokładnie jakie wyposażenie czy zajęcia możesz wybrać. Jeśli na przykład lubisz pływanie, znajdź ośrodek z basenem - kupowanie oddzielnego karnetu może okazać się droższe.

Sprzęt sportowy

Jeśli wolisz sport, który wymaga posiadania pewnych akcesoriów lub urządzeń, takich jak chociażby rower, warto rozejrzeć się za używanym wyposażeniem

Pewnego rodzaju sprzęt można również wypożyczyć i tym samym zaoszczędzić na kupowaniu wyposażenia, które za rok może okazać się niepotrzebne.

Warto również upewnić się, który sport jest rzeczywiście dla nas - kupowanie akcesoriów "na próbę" może odbić się na naszym budżecie.

Oszczędzać na sporcie można nie rezygnując z aktywności fizycznej. Postaraj się wykorzystać ciepłe letnie dni na ruch na świeżym powietrzu a zimą skorzystaj z materiałów dostępnych w internecie.

WARTO PRZECZYTAĆ:

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie