Kilka porad jak oszczędzać na ubrankach dla dziecka

Dzieci to nie tylko sporo radości, ale również ogromna odpowiedzialność, także finansowa. Istnieją jednak sposoby na obniżenie kosztów. Jak oszczędzać na ubrankach dziecięcych?

Kilka porad jak oszczędzać na ubrankach dla dziecka
Jak skompletować wyprawkę dla malucha tańszych kosztem?

Wychowanie dziecka pociąga za sobą długą listę wydatków. Każdy rodzic chce zapewnić swojemu maluchowi najwygodniejszy wózek, najmodniejsze buciki, najwięcej zabawek i najlepszej jakości jedzenie. Większość akcesoriów dla dzieci jest jednak dość droga, szczególnie biorąc pod uwagę fakt jak szybko dzieci rosną. Jak nie stracić zdrowego rozsądku w szale zakupów dla naszych pociech?

Jak wydawać mniej na odzież dziecięcą?

 

Szukaj w Internecie i w second-handach

Dzieci, szczególnie te najmłodsze, rozwijają się bardzo szybko, a tym samym wciąż wyrastają z najnowszych ubranek.

Kupowanie drogich rzeczy z pierwszej ręki często nie ma więc sensu, jeśli nasz maluch miałby z nowej sukienki czy kombinezonu cieszyć się zaledwie parę tygodni czy miesięcy. Odkrywając świat, dzieci często narażają też swoje ubranka na zniszczenia czy zabrudzenia – i jest to całkowicie normalne. Elementy odzieży maluchów należy również prać w wysokich temperaturach, których droższe czy delikatne materiały mogą nie tolerować.

Zastanówmy się więc, czy chcemy wydawać majątek na rzeczy, z których za chwilę i tak nie będzie większego pożytku? Może warto poszukać tańszych odpowiedników wśród używanych ubranek na popularnych portalach zakupowych takich jak allegro.pl czy olx.pl. Warto odwiedzić także pobliskie second-handy, oferujące często używane rzeczy znacznie wyższej jakości niż te proponowane przez sieciówki.

Wymieniaj za darmo

Innym często pomijanym sposobem na oszczędzanie przy wyposażaniu swojego malucha są znajomości. Skontaktuj się z kolegami i rodzinami, które mają pociechy w podobnym wieku. Zapytaj w pracy lub poproś znajomych o pomoc w znalezieniu innych młodych rodziców. Możesz umówić się z nimi na darmową wymianę niezniszczonych, wciąż nadających się do użytku ubranek w zależności od potrzeb i wieku dzieci. Podobne propozycje wymiany niepotrzebnych już rzeczy znajdziesz w internecie. Oprócz ubranek możesz w taki sposób znaleźć również mebelki czy inne pomocne wyposażenie.

Zachowaj ubranka starszych dzieci

Jeśli planujesz założenie większej rodziny, nie oddawaj ubranek, z których wyrosło twoje pierwsze dziecko. Rzeczy noszone przez malucha przez krótki czas są często w doskonałym stanie i nic nie stoi na przeszkodzie, by zostały wykorzystane ponownie. Wystarczy jedynie odpowiednio je przechować, np. w szczelnie zamkniętych pudełkach lub hermetycznych opakowaniach, aby nie uległy zniszczeniu.

Przejrzyste prezenty

Poproś rodzinę i przyjaciół kompletujących wyprawkę dla dziecka, by nie zamazywali cen na metkach podarunków. Jeśli otrzymana rzecz okaże się nieodpowiednia dla naszego malucha, zawsze możemy ją wymienić w miejscu zakupu zamiast składować na dnie szafy. Warto przypomnieć im, iż w sklepie można poprosić o paragon podarunkowy, na którym nie znajduje się cena, a umożliwia nam wymianę na odpowiedni rozmiar.

Kompletując wyprawkę warto konsultować się z rodziną - niektóre z ubranek przydadzą się w większej ilości, z innych potrzebny nam będzie pojedynczy egzemplarz. Innym pomysłem będzie prośba o nie kupowanie ubrań a nabycie kart podarunkowych, które pozwolą nam na skompletowanie jedynie potrzebnych rzeczy.

Jak oszczędzać na ubrankach dla dziecka? Nie kupuj nowych rzeczy w popularnych sklepach. Szukając okazji i korzystając z pomocy znajomych oraz popularnych serwisów internetowych zgromadzisz wyprawkę nie tracąc na jej jakości, za to z korzyścią dla portfela!

DO PRZECZYTANIA:
Jak oszczędzać na dzieciach? »
Najlepsze polskie miasta dla rodzin z dziećmi »
Jak oszczędzać na wyprawce dla dziecka »
Co mogę zabrać na pokład samolotu podróżując z dzieckiem? »
“Maluch na uczelni” dla młodych rodziców »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie