Jak oszczędzać w restauracjach

Wyjście na obiad czy kolację do restauracji to często przyjemność i odpoczynek dla domowych kucharzy oraz przygoda dla całej rodziny. Jak oszczędzać na jedzeniu poza domem, aby nie obciążyć budżetu?

Jak oszczędzać w restauracjach
Wybierasz się na kolację poza domem? Sprawdź jak zapłacić mniej!

Dla wielu z nas wyjście do restauracji to przyjemne zwieńczenie wieczoru, dla innych konieczność w sytuacjach braku możliwości wcześniejszego przygotowania posiłku w domu. Niezależnie od okoliczności warto jednak zadbać o to, by na drobnych przyjemnościach dla podniebienia nie ucierpiał za bardzo nasz portfel.

Jak płacić mniej w restauracjach?

 

Co mówią inni?

Szukając odpowiedniego miejsca, słuchaj uważnie, co mówią o restauracjach w pobliżu twoi znajomi lub współpracownicy. Na portalach typu Tripadvisor lub Zomato możesz znaleźć opinie i komentarze wystawiane przez klientów knajp z całego świata. Poszukaj również blogów pasjonatów jedzenia - oprócz przepisów kulinarnych często znajdziesz wpisy o konkretnych restauracjach czy potrawach, które pomogą znaleźć Ci najlepsze opcje.

Możesz również sprawdzić czy w jednej z lokalnych gazet nie znajduje się sekcja o restauracjach. Znaleźć tam możesz krytyki znanych osób, które opiszą swoje doświadczenie z wizyty w lokalu. Zdarzają się również rankingi lokalnych knajp, dzięki którym możesz porównać dostępne opcje.

Korzystaj ze zniżek

Nie wahaj się odwiedzać stron typu Groupon oferujących wystawne kolacje dla dwojga czy dla całych rodzin w atrakcyjnych cenach. Znajdziesz tam wiele zniżek na obiady w nowopowstałych miejscach starających się przyciągnąć klientów lub rabaty na kolacje w ekskluzywnych lub egzotycznych restauracjach.

Sprawdź również strony restauracji w internecie czy na portalach społecznościowych - wiele z nich oferuje vouchery dla swoich zarejestrowanych fanów lub informacje o zniżkach przesyła smsem czy emailem.

Zapakuj, czego nie zjesz

Nie bój się poprosić o zapakowanie tego, czego nie zdołaliście zjeść i zabierz resztę do domu na kolejny obiad lub kolację. Porcje w restauracjach są często na tyle duże, że nie jesteśmy w stanie skonsumować wszystkiego na miejscu. Większość lokali posiada serwis take away i bez problemu ułatwi Ci zabranie nieskończonego posiłku.

Jedz w godzinach Happy Hours

Happy Hours to godziny przypadające najczęściej na późne wieczory lub wczesne poranki, kiedy restauracje nie cieszą się zwyczajowym oblężeniem. Szczęśliwe godziny zdarzają się również w określonych dniach tygodnia lub dla wybranych potraw czy napoi. Zjeść możemy wtedy dużo taniej niż w typowo obiadowym czasie, nie tracąc na jakości potraw czy obsługi.

Warto sprawdzić, które restauracje i kiedy posiadają taką ofertę i spróbować zarezerwować stolik. Skorzystajmy z nawet 50% zniżek.

Menu dla najmłodszych

Jak oszczędzać, jedząc z najmłodszymi? Szukaj miejsc, które oferują specjalne zestawy dla dzieci. Są one nie tylko tańsze, ale i dostosowane wielkością do potrzeb naszych pociech. Mniejsze porcje to często kopie standardowych dań lub ich dziecięce wariacje - nasza pociecha może zatem skosztować restauracyjnego jedzenia. W cenę menu dla dzieci często wliczone są również napoje i zdrowsza opcja deseru.

Co na rachunku?

Nie zapomnij, by przed wyjściem sprawdzić, czy na twoim rachunku nie pojawiły się rzeczy, których nie zamówiłeś i nie zjadłeś. Przypadkowe naliczenie dodatkowego napoju czy przystawki zdarza się niestety dość często. Sprawdź z wszystkimi obecnymi rachunek i wszelkie wątpliwości wyjaśnij z kelnerem.

Warto również sprawdzić czy stosowne będzie zostawienie niewielkiego napiwku - istnieją restaurację, które doliczają obsługę bezpośrednio do rachunku, co zwalnia nas z obowiązku dopłaty.

Jak oszczędzać na jedzeniu w restauracjach? Szukaj atrakcyjnych okazji i korzystaj z rad znajomych często jedzących poza domem. Niezastąpioną skarbnicą wiedzy o aktualnych promocjach i wartych odwiedzenia miejscach jest też Internet!

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie