4 pomysły jak oszczędzać w weekendy

Jak zorganizować czas wolny, by odpocząć i nie wydać majątku? Jak oszczędzać w weekendy?

4 pomysły jak oszczędzać w weekendy
Tanie sposoby na odprężenie

Weekendy to czas zasłużonego odpoczynku po całym tygodniu pracy. Wielu z nas chce spędzić je w najprzyjemniejszy możliwy sposób i choć trochę odsapnąć od trudów codzienności. Utarło się uważać, że takie oderwanie od rzeczywistości sporo kosztuje. Do tanich nie należy ani wieczorny wypad do kina, ani wspólna kolacja ze znajomymi w eleganckiej restauracji. Jak oszczędzać na weekednowym odpoczynku, nie odmawiając sobie przyjemności?

Pomysły, jak oszczędzać w weekend

1. Kolacja w gronie znajomych

Kto powiedział, że jedzenie smakuje dobrze tylko w ekskluzywnych restauracjach? 

Zwołaj znajomych i zorganizujcie wspólne domowe ucztowanie. Niech każdy przyniesie coś pysznego – nawet kuchenny laik zna co najmniej jeden prosty przepis na coś smacznego, w ostateczności zostaje uśmiechnąć się do mamy lub pani w sklepie. 

Włączcie odprężającą muzykę i wypijcie kieliszek wina – nawet te ze średniej półki smakują wyśmienicie w dobrym towarzystwie!

2. Domowy seans filmowy

Zamiast iść do kina i wydać kilkadziesiąt złotych na kolejny film o kosmicznych potworach albo zbawicielach galaktyki, umówcie się z przyjaciółmi na domowy seans filmowy

Wiele przebojów można obejrzeć online lub dzięki usłudze VOD, inne znajdziecie w wypożyczalni DVD. Koszty rozłożą się na wszystkich oglądających, a wy będziecie mogli wybrać dokładnie to, co lubicie. Możecie również przejrzeć domową kolekcje DVD, zebranych z gazet czy czasopism. Na pewno znajdziecie tam sporo klasyków.

Być może ktoś posiada projektor i uda wam się wyświetlić film na „dużym ekranie”? Przygotujcie popcorn, suszone owoce czy inne przekąski, zaserwujcie aromatyczną herbatę albo amerykański poncz owocowy i przeżywajcie wraz z bohaterami ich filmowe losy.

3. Domowe SPA

O odprężenie naszego ciała można zadbać w domowym zaciszu:

  • gorąca kąpiel z bąbelkami,
  • masaż (poproś o przysługę partnera!), 
  • nastrojowa muzyka, 
  • dobra książka, 
  • maseczka do twarzy o zapachu świeżych malin i 
  • eteryczne olejki 

mogą zdziałać dla naszego zmęczonego ciała i wiecznie skoncentorwanego na tym, co wciąż jeszcze do zrobienia umysłu więcej niż wizyta w najlepszym SPA w mieście.

4. Proste czynności dnia codziennego

To, co nas uszczęśliwia i wprawia w doskonały nastrój nie musi kosztować majątku

Jak oszczędzać na weekendowym odpoczynku? 

  • Zamiast po raz kolejny iść do galerii handlowej, gdzie wydasz pokaźne sumy na rzeczy, których wcale nie potrzebujesz, wybierz się z rodziną na spacer do parku (nic tak nie odpręża jak świeże powietrze i zapach zieleni). 
  • Zamiast wydawać na kręgle, basen czy paintball zagraj ze znajomymi w badmintona w przydomowym ogródku, zorganizuj wspólną zabawę towarzyską w gronie znajomych albo umów się z koleżanką na poranną przebieżkę.

Weekend nie powinien przynosić nam dodatkowych stresów, związanych z wydatkami, którymi martwimi się każdego dnia. Odetchnij głęboko i skup się na relaksie, najlepiej tanim lub darmowym. Nie wszystkie przyjemności muszą kosztować.

Czytaj więcej:
ABC Karty Dużej Rodziny »
Pomysły na tanie ferie zimowe »
Koszt życia w Polsce »
Jak wybrać i zmienić dostawcę energii elektrycznej? »
Jak wprowadzić dziecko do świata finansów? »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie