Jak oszczędzić 50 złotych miesięcznie?

Praktyczne rady, dzięki którym dowiesz się jak oszczędzić niewielką sumę pieniędzy co miesiąc. Pamiętaj, "nie od razu Rzym zbudowano" a początki do łatwych nie należą. Twoje 50 złotych z czasem na pewno się powiększy.

Jak oszczędzić 50 złotych miesięcznie?
Kilka groszy oszczędzonych co miesiąc to spora suma pod koniec roku.

Oszczędzanie, jak wszyscy dobrze wiemy, nie jest proste, ponieważ nietrudno znaleźć ciekawą rzecz, na którą chcemy nasze pieniądze przeznaczyć. A pokus przecież nie brakuje. W jednym z poprzednich artykułów skupiliśmy się na bardziej ogólnych radach jak oszczędzić pieniądze, dlatego teraz postanowiliśmy przejść do konkretów i praktyki. Sprawdź jak w prosty sposób można co miesiąc odłożyć trochę grosza.

 

Kontrola wydatków na początek

 

Zacznijmy od spraw oczywistych: mniej wydawaj

 

Jedną z najprostszych metod ograniczenia wydatków jest robienie dokładnych list przed wyjściem na zakupy. Z pewnością większość z Was próbowała podążania za sporządzonym spisem, jednak marketingowcom z supermarketów udało się Was skusić licznymi promocjami. 

 

Sztuczka polega na tym, aby skupić się wyłącznie na liście i nie kupować niepotrzebnych produktów. Można również spróbować unikać dużych supermarketów, w których znacznie łatwiej wydać więcej pieniędzy. Czas wrócić do źródeł i odwiedzić miłą panią z warzywniaka tuż za rogiem. 

 

Skarbonka domowym bankiem

 

Innym sposobem jak oszczędzić jest kupienie skarbonki. Chociaż wydaje się to być nieco dziecinnym rozwiązaniem, naprawdę pomaga, szczególnie jeśli uda nam się znaleźć prawdziwą skarbonkę, której nie można otworzyć

 

Wystarczy tylko ustalić jakie monety będziemy do niej wrzucać. Sporo osób próbuje nie wydawać pięciozłotówek, których najczęściej nie dostajemy za dużo, i wszystkie te monety odkłada. Innym pomysłem może być symboliczna kara pieniężna za jakieś drobne przewinienie, szczególnie jeśli chcemy oszczędzać wspólnie z partnerem lub całą rodziną. 

 

A może czas na konto oszczędnościowe?

 

Ostatnim ze sposobów jak oszczędzić jest otwarcie konta oszczędnościowego. Wiele osób uważa, że takie konto nie przyniesie nam korzyści, ponieważ do naszych odkładanych pieniędzy mamy stały dostęp. Dzisiejsze konta oszczędnościowe są jednak nieco sprytniejsze i pomagają nam zbierać gotówkę bez konieczności dokonywania przelewów czy wpłat. Lokata to również dobry pomysł, szczególnie jeśli mamy już trochę oszczędności i pragniemy ich ilość dodatkowo powiększyć. Plusem jest łatwy dostęp tak do kont oszczędnościowych, jak i lokat, ponieważ większość banków oferuje te produkty razem z kontem osobistym, które większość z nas z pewnością posiada.

 

Nieważne czy uda Ci się oszczędzić 50 czy 100 złotych, ponieważ liczy się sam fakt osiągnięcia chociaż części celu. Z czasem wydawanie mniejszych sum czy wrzucenie paru monet do skarbonki stanie się codziennością i Twoje oszczędności zaczną się zwiększać. 

 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie