Jak otrzymać szybki kredyt dla firm?

Szybki kredyt dla firm, który dotychczas pozostawał w marzeniach przedsiębiorców, od niedawna dostępny jest dla wybranych klientów.

Jak otrzymać szybki kredyt dla firm?
Szybki kredyt dla firm na rachunku firmowym w jeden dzień

Założenie własnej firmy to dla wielu osób próba odnalezienia swojego miejsca, rozwinięcie pasji, ucieczka od korporacyjnego świata czy porzucenie bezrobocia. Prowadzenie biznesu nie należy jednak do łatwych zadań. Na uwadze trzeba mieć wiele kwestii, kontrolować wszystkie aspekty działalności oraz mieć siłę na pokonywanie przeszkód i problemów.

 

Zarządzanie finansami firmy

 

Jednym z największych wyzwań przy prowadzeniu firmy jest oczywiście zarządzanie jej finansami, szczególnie przy prężnym rozwoju naszego biznesu i chęci powiększenia zysków. Inwestycje, od których zazwyczaj zależy sukces przedsiębiorstwa, wymagają dodatkowych środków finansowych. W dobie ciągłego pośpiechu i wyścigu z konkurencją, wszelkie przemyślane decyzje powinny być realizowane bez zastanowienia, w czym może pomóc szybki kredyt dla firm.

 

Gdzie po szybki kredyt dla firm?

 

Pojawia się jednak pytanie czy szybki kredyt dla firm istnieje na polskim rynku finansowym. Łatwo co prawda znaleźć szybkie pożyczki gotówkowe, jednak najczęściej nie jest to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które posiadają zupełnie inne wymagania i potrzeby, niż przeciętny kredytobiorca.

 

Banki wychodzą jednak naprzeciw oczekiwaniom współczesnych polskich biznesmenów i w swojej ofercie posiadają kredyty dla firm z ułatwionymi procedurami kredytowymi, które do tej pory do prostych nie należały. Standardowy kredyt dla przedsiębiorcy wymagał przygotowania szczegółowych dokumentów, związanych tak z legalnym funkcjonowaniem firmy, czyli wpisem do ewidencji, posiadaniem numeru REGON i numeru identyfikacji podatkowej oraz przedstawieniem zaświadczeń z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego, jak również udostępnienia bankowi dokładnej historii obrotów firmy, często ze stosunkowo długiego okresu księgowego, czyli nawet trzech ostatnich.

 

Aktualnie kredyt dla firm można otrzymać po wypełnieniu internetowego wniosku i wysłanie go do banku.

 

Uproszczone procedury i szybki kredyt dla firm

 

Jak zatem kredytodawcy weryfikują zdolność kredytową firm bez konieczności dostarczania odpowiedniej dokumentacji?

 

Najczęstszą metodą, stosowaną aktualnie przez takie banki jak mBank, MultiBank czy ING Bank Śląski, jest udostępnianie tego rodzaju kredytów jedynie aktualnym klientom, którzy posiadają wystarczająco długą i pozytywną historię na swoim rachunku, co znacznie zmniejsza ryzyko braku czy opóźnienia w spłacie.

 

Inną metodę znalazł Idea Bank, który przygotował system, umożliwiający dostęp do informacji z konta firmowego, wskazanego przez potencjalnego kredytobiorcę. Jeśli zebrane dane zostaną zaakceptowane przez system, firma otrzyma dodatkowe pieniądze nawet nie będąc wcześniej klientem Idea Banku. W obu przypadkach, zautomatyzowane procedury znacznie skracają wydanie decyzji i umożliwiają przekazanie pieniędzy w ciągu zaledwie kilkunastu godzin.

 

Szybki kredyt dla firm to innowacyjne rozwiązanie, które może pomóc w rozwoju przedsiębiorstwa i wyprzedzenie konkurencji. Należy jednak pamiętać, że tego rodzaju oferta skierowana jest do przedsiębiorstw z dłuższym stażem działalności na rynku.

 

Dowiedz się więcej:

Jak uzyskać kredyt dla firm na start? »

Co wybrać - kredyt samochodowy dla firm czy leasing? »

Uproszczone procedury, czyli kredyt dla firm na oświadczenie »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie