Jak przenieść kartę kredytową do innego banku?

Zamiast szukać nowej pożyczki, warto przenieść kartę kredytową do nowego banku - postarajmy się wywalczyć jak najniższe oprocentowanie i zwiększony limit kredytowy. 

Jak przenieść kartę kredytową do innego banku?
Karta kredytowa nie musi być związana z naszym kontem

Nie jesteś zadowolony ze swojej karty kredytowej i chciałbyś przenieść ją do innego banku, bo znalazłeś bardziej satysfakcjonującą ofertę? Nic dziwnego, banki prześcigają się w tworzeniu atrakcyjnych propozycji w celu pozyskania klientów konkurencji. Przejściu do nowej placówki towarzyszyć mogą różne promocje, na przykład zwiększenie limitu kredytowego w stosunku do posiadanego na poprzednim plastiku albo obowiązujące przez pierwsze miesiące niższe oprocentowanie.

Jak przenieść kartę do innego banku?

  • Aby przenieść kartę do nowego banku należy udać się do jednego z oddziałów wybranej instytucji.
  • Zabierzmy ze sobą wyciąg z dotąd używanej karty, upewniwszy się wcześniej, czy nowy bank wymaga tylko ostatniego (tak jest na przykład w PKO BP) czy większej liczby wyciągów (w Millennium wymagane są trzy ostatnie).
  • W każdym banku przeniesienie karty wiąże się z okazaniem dokumentu tożsamości (zdarza się, że wymagany będzie więcej niż jeden dokument ze zdjęciem).
  • Niektóre placówki poproszą również o zaświadczenie o osiąganych dochodach, w innych podpisać będziemy musieli specjalne oświadczenie, w którym sami wpiszemy kwotę (pamiętajmy, by podać prawdziwą wartość osiąganego dochodu – bank w każdej chwili skontaktować się może z pracodawcą w celu weryfikacji podanego zarobku). Zdarzają się również instytucje wymagające okazania wyciągu z konta bankowego.
  • Procedura przeniesienia karty nie powinna potrwać więcej niż kilka dni.

Pamiętajmy o upewnieniu się czego będziemy potrzebować w nowej placówce i przygotować komplet dokumentów. Dzięki temu wszelkich formalności dopełnimy szybciej. W przypadku kampanii promocyjnych, warto dokładnie wypytać o warunki po zakończeniu okresu przejściowego - może okazać się, iż nowa karta kredytowa na standardowych warunkach nie będzie już tak korzystna.

Czy bank może odmówić przeniesienia?

Nowy bank ma prawo odmówić, jeśli chcemy przenieść kartę w sytuacji, gdy nie spłacamy terminowo naszych zobowiązań. Problemem nie powinna być natomiast niecałkowita spłata zadłużenia – można ją przenieść do nowego banku, a ten ureguluje dług względem poprzednika. Od tego momentu zaczniemy spłacać zadłużenie na konto nowej placówki. 

Czytaj więcej:
Jak płacić za zakupy online - przelewem czy kartą kredytową? »
Wirtualna karta kredytowa czy tradycyjny plastik? »
Jakie korzyści daje karta płatnicza? »
Karta kredytowa - jak płacić i nie stracić? »
Jak bezpiecznie korzystać z karty płatniczej? »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie