Niebanalne pomysły jak spędzić Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to okazja do podziękowania ukochanym starszym członkom rodziny za ich obecność, troskę i miłość. Jak uczynić ich święto wyjątkowym?

Niebanalne pomysły jak spędzić Dzień Babci i Dziadka
Podaruj dziadkom swój czas i radość

Dzień Babci i Dziadka to szczególna okazja do spotkań w rodzinnym gronie. Najcenniejszym prezentem dla ukochanych dziadków i babć są często niedrogie i ekskluzywne przedmioty, ale obecność bliskich osób. Jak spędzić te dwa wyjątkowe dni w roku, by podarować babciom i dziadkom niezapomniane chwile i dużą dawkę radości?

Pomysłowy dzień babci i dziadka

 

W ruchu

W zapracowanym tygodniu rzadko mamy czas na spotkania rodzinne i odwiedziny u ukochanych babć i dziadków. Z okazji ich święta warto jednak wygospodarować choć kilka godzin, by wspólnie cieszyć się ruchem na rześkim zimowym powietrzu. Spacer po okolicy z dziećmi i wnukami z pewnością będzie doskonałą okazją do opowiedzenia kilku zabawnych historii z przeszłości połączonych ze wspomnieniami wyglądu okolicy sprzed lat.

Bardziej aktywnych dziadków można zaprosić do żywszej przechadzki (np. z kijkami do nordic walking) albo zaproponować wspólny wypoczynek na basenie, gdzie oprócz pływania czekają na nich wodne masaże i wypełnione ciepłą wodą brodziki.
 

Miejskie atrakcje

Dzień Babci i Dziadka to święto, któremu poświęca się szczególną uwagę w większości jednostek kulturalnych w różnych miejscowościach. W wielu miejscach w Polsce organizowane są warsztaty taneczne, plastyczne czy kulinarne, na których wnuki mogą wraz z dziadkami szykować wymyślne potrawy albo zdobić własnoręcznie robione laurki. Możemy zorganizować też rodzinny wypad do teatru, kina, galerii albo ulubionej cukierni ukochanej babci.
 

W domowym zaciszu

Dla wielu dziadków i babć najpiękniejszym prezentem jest czas spędzony z bliskimi w domu. W ciągu dnia wypróbować można wspólnie nowe przepisy kulinarne, wyciągnąć z dna szafy dawno zapomniane gry planszowe lub karciane albo ułożyć puzzle czy rozwiązać wspólnie łamigłówkę, a wieczorem zorganizować wieczór z książką czytaną na głos czy seans filmowych bajek – najlepiej tych odtwarzanych na starych manualnych projektorach zapamiętanych z czasów dzieciństwa.
 

Specjalnie dla nich

Dzień Babci i Dziadka to niepowtarzalna okazja, by spełnić ich małe zachcianki lub pomóc w realizacji większych marzeń. Może postaramy się zorganizować wycieczkę nad morze, piękne mazurskie jeziora albo w góry? Może pomożemy dziadkowi pomajsterkować przy samochodzie albo zaplanujemy wspólnie wyprawę w nieznane? Może babcia chciałaby poczuć się odrobinę rozpieszczona w objęciach masażystki, kosmetyczki lub fryzjerki? Niezależnie od marzeń – pomóżmy babciom i dziadkom poczuć się docenionymi i spełnionymi.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie