Jak spędzić udane ferie zimowe w mieście?

Ferie zimowe to czas dający mieszkańcom miast różnorodne okazje na czerpanie z bogatej oferty kulturalnej, sportowej i edukacyjnej.

Jak spędzić udane ferie zimowe w mieście?
Pomysły na zimową rozrywkę na miejscu

Udane ferie zimowe nie muszą wiązać się z drogim wyjazdem w zasypane śniegiem góry lub gwarantujące słoneczną pogodę egzotyczne zakątki. Gwarantem świetnej zabawy może być czas spędzony z bliskimi na miejskich przyjemnościach. Jak spędzić ferie zimowe w mieście?
 

Półkolonie i warsztaty

Organizowane przez wiele placówek kulturalno-oświatowych warsztaty i półkolonie to świetna okazja na zagospodarowanie wolnego czasu nie tylko dla dzieci, ale również ich opiekunów w zależności od przewidzianych przez instytucję warunków uczestnictwa. Coraz więcej szkół i domów kultury organizuje warsztaty wokalne, taneczne i plastyczne, zachęca do udziału w przedstawieniach teatralnych, opracowywaniu choreografii albo przygotowywaniu audycji radiowych. A może rodzice dadzą się namówić na warsztaty kulinarne albo filmowe?
 

Zima w mieście

Ferie zimowe to doskonała okazja do czerpania z uroków mroźnej pory roku. Wiele miast organizuje zimowe lodowiska, na których wypożyczyć można łyżwy, by za niewielką opłatą bawić się rodzinnie na tafli lodu. W niektórych miejscowościach znajdziemy również stoki narciarskie – naturalne bądź sztuczne, tworzone specjalnie na zimowe potrzeby mieszkańców.

Zimą zorganizować można również kulig zakończony degustacją wypiekanej na ognisku kiełbaski i rozgrzewającego napoju. Górki i wzniesienia w miejskich parkach mogą stać się idealnym miejscem na zabawy na sankach, a zalegające na trawie warstwy puszystego śniegu powinny zachęcić do ulepienia bałwana. W mieście organizowanych jest również wiele zabaw miejskich dla całych rodzin i grup znajomych – może warto przyjrzeć się ofercie z naszego miejsca zamieszkania?

Alternatywnym pomysłem będzie również odwiedzenie kina czy teatru - coraz więcej ośrodków przygotowywuje specjalne programy i wydarzenia skierowanie do młodszych widzów lub rodzin. Zbierając większą grupę zainteresowanych można również często liczyć na zniżkę.
 

Ferie zimowe z najbliższymi

Ferie zimowe to wspaniała szansa na nadrobienia kulturalnych zaległości – odwiedzenie lokalnych kawiarenek, kin, teatrów, muzeów czy skansenów zimą może okazać się jeszcze przyjemniejsze niż w ciepłych porach roku – ciepłe wnętrza pozwolą odetchnąć od siarczystego mrozu panującego na zewnątrz.

Zimowy czas warto wykorzystać również na spacery po okolicy – może wspólnie uda się odkryć nieznane dotąd zakątki własnego miasta lub spojrzeć na nie z zupełnie nowej, zimowej perspektywy. Zimowe wieczory z pewnością urozmaicą planszowe lub karciane kry towarzyskie albo wspólne gotowanie pachnących, rozgrzewających potraw.
 

Zimowa Polska zaprasza

Ferie zimowe to również szansa na odwiedzenie innych miejsc w Polsce. Warto zapoznać się z atrakcjami przygotowanymi w większych miastach i wykorzystać wolne dni na poszerzenie znajomości naszych pociech o krajowej historii i kulturze. Wybierzmy się pociągiem lub samochodem np. do stolicy i odwiedźmy zgromadzone w niej muzea. Sprawdźmy repertuar warszawskiej opery lub zaprośmy dzieci na przedstawienie baletowe. A może bliżej mamy do Krakowa, który również obfituje w kulturalne i historyczne ciekawostki? 

Ferie zimowe to doskonała okazja na nadrobienie towarzyskich i rodzinnych zaległości. Czas spędzony w gronie przyjaciół i bliskich będzie udany niezależnie od miejsca pobytu, a bogata oferta kulturalna, sportowa i edukacyjna miast powinna zachęcić największych nawet zmarzluchów do wyścibienia nosa z ciepłych mieszkań.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie