Jak spłacić kredyt studencki PKO?

Jak spłacić kredyt studencki PKO?

Kredyt studencki PKO prosty do spłaty

Często mówi się, że po studiach rozpoczynamy prawdziwe dorosłe życie. A co, jeśli do spłaty pozostaje nam kredyt studencki PKO? Uspokajamy - to nic strasznego.

Preferencyjny kredyt studencki, co roku przygotowywany z myślą o setkach studentów w trudnej sytuacji finansowej, od lat znany jest jako jeden z najlepszych kredytów konsumenckich, dostępnych na rynku. 

Zalety preferencyjnego kredytu studenckiego

Dlaczego? Weźmy pod uwagę warunki kredytowania:

  • niskie oprocentowanie, 
  • stosunkowa łatwość otrzymania, która umożliwia osobom o niskiej zdolności kredytowej na złożenie wniosku
  • karencja w spłacie w trakcie trwania studiów oraz dwa lata po ich zakończeniu

Sporo zalet, prawda? Preferencyjny kredyt wyrównuje szanse polskich studentów i pozwala na zdobycie wspaniałych doświadczeń, bez względu na sytuację finansową. Kredyt studencki PKO to jedna z dostępnych możliwości wyboru, a bank PKO BP to jedna z głównych instytucji, działających w programie do wielu lat.  

Studia jednak pewnego dnia dobiegają końca a student, do tej pory otrzymujący preferencyjny kredyt, rozpoczyna prawdziwe dorosłe życie z dyplomem w kieszeni. Mijają dwa lata postudenckiego życia i… bank przypomina nam o spłacie. Co teraz?

Nadszedł czas spłaty…

Teoretycznie rzecz biorąc, kredyt studencki PKO nie powinien przynieść większych problemów ze spłatą, głównie dzięki atrakcyjnym warunkom kredytowania. 

Dwa lata to również wystarczający czas na znalezienie pracy i pewna stabilizacja finansowa. Teoretycznie. Żyjemy przecież w trudnych czasach i o dobre zatrudnienie trzeba się postarać. 

A co z liczbą rat? Jest dwukrotnie wyższa niż ilość wypłaconych części kredytu w trakcie trwania studiów. Rzeczywisty okres kredytowania jest zatem dosyć długi.

Jak spłacić kredyt studencki PKO bez problemów?

  • Części studentów uda się obniżyć wysokość kredytu dzięki dobrym wynikom w nauce. Jeśli uda Ci się znaleźć wśród 5% najlepszych absolwentów, do spłaty pozostanie Ci jedynie 80% całości kredytu. 
  • W przypadku trudnej sytuacji życiowej, również możesz liczyć na umorzenie części lub całości kredytu, w takim przypadku będzie Ci potrzebna dokumentacja, opisująca napotkane problemy, tak rodzinne, jak i osobiste.
  • Zakładając jednak, że jak większych przeciętnych studentów, kredyt trzeba będzie spłacić na standardowych warunkach, należy założyć, że w swoim miesięcznym budżecie należy uwzględnić niewysoką ratę, która wynosi połowę otrzymywanych co miesiąc pieniędzy + odsetki. 
  • Innym sposobem jest aktywne oszczędzanie w trakcie studiów i odkładanie części uzyskanych pieniędzy na lokacie, która następnie pomoże nam spłacić kredyt studencki. Oszczędzać zawsze warto, szczególnie jeśli tym sposobem, zadłużenie może spłacić się samo.

Kredyt studencki PKO może pomóc studentom w potrzebie, którzy pragną doświadczyć wszelkich nowości w trakcie studiów. Atrakcyjne warunki kredytowania oraz rozsądne zarządzanie finansami w postudenckim życiu, nie powinno sprawić kłopotów w spłacie. Warto sprawdzić jakie możliwości ma student na finansowym rynku i wybrać opcję najlepszą dla siebie.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:
Ile potrzeba Ci na studenckie życie »
Czas na staż studencki? Poznaj Program Kariera »
Skąd wziąć pieniądze na studia za granicą? »
Porady dla pracującego studenta »
Jak szukać pracy po studiach? »