Z okazji nowego roku obniżamy oprocentowanie pożyczki o 50%
RRSO 10,56%
Sprawdź koszty kredytu

Przykład reprezentatywny dla wariantu 10 000 zł na 24 miesiące: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,56%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 10 000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 11 083,10 zł, oprocentowanie stałe: 4,74%, całkowity koszt kredytu: 1083,10 zł (w tym: prowizja: 554,09 zł (5,25%), odsetki: 529,01 zł), 24 równe, miesięczne raty w wysokości 461,79 zł. Kalkulacja została dokonana na 30.12.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie.
Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Wartość oprocentowania i prowizji jest obniżona o 50% w stosunku do standardowej oferty pożyczki. Pożyczkę na dowód mogą otrzymać osoby mające relację z Bankiem oraz uzyskujące dochody m.in. z umowy o pracę, umowy-zlecenia lub umowy o dzieło. Aby otrzymać Pożyczkę na dowód, niezbędne jest posiadanie adresu e-mail. Szczegóły oferty w placówkach i na www.aliorbank.pl.

Zwiń

Jak sprawdzić czy moje dane są w BIK?

W jaki sposób mogę sprawdzić czy moje dane są w BIK? Najważniejsze to pamiętać, iż posiadanie danych w tej bazie to nic strasznego. BIK to również pozytywne informacje, przekazywane naszym kredytodawcom.

Jak sprawdzić czy moje dane są w BIK?
BIK - ma moje dane?

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej, kolekcjonuje wszystkie informacje dotyczące naszej historii kredytowej. Jeżeli spłacamy nasze zobowiązania na bieżąco, historia ta jest przechowywana i wpływa na poprawę naszej zdolności kredytowej, jeżeli natomiast zwlekamy z ich spłatą, informacje na ten temat zostaną równiez zarejestrowane przez BIK, jednak z odwrotnym skutkiem.

Sprawdzenie zdolności kredytowej klienta

Kiedy chcemy uzyskać kredyt w banku, ten sprawdza wnikliwie czy jesteśmy wiarygodnym klientem. Po pierwsze sprawdza wysokość naszych dochodów, po drugie rodzaj kontraktu o pracę na jaki jesteśmy zatrudnieni, a ponadto weryfikuje naszą historię kredytową, co właśnie odbywa się przez BIK.

Jak uzyskać dostęp do naszych danych w BIK?

Jeżeli chcemy sprawdzić naszą historię kredytową w BIK istnieje na to kilka sposobów.

  • Pierwszym z nich jest udanie się do siedziby Biura Informacji Kredytowej, które mieści się w Warszawie. Jest to niestety opcja dobra jedynie dla Warszawiaków, lub też miast położonych w pobliżu, gdyż nie opłaca się ponosić kosztów podróży w celu uzyskania skrawka informacji.
  • Drugą opcją jest droga korespondencyjna. Na stronie internetowej BIKu istnieje wniosek, który należy wypełnić i wysłać, wówczas dowiemy się o naszej historii kredytowej. Maksymalny czas oczekiwania to 30 dni, w praktyce około 14 dni. Istnieje rowniez możliwośc uzyskania takiej informacji drogą internetowa po zalozeniu konta w systemie BIK.
  • Trzecią możliwością, choć dostepną tylko w niektórych bankach, jest sprawdzenie historii kredytowej poprzez konto osobiste. Operacja ta kosztuje od kilku do kilkadziesieciu złotych.

Pamiętajmy jednak: Jeżeli spłaciliśmy nasze zobowiązania bez opóźnienia, nie ma się czego bać, z pewnością nasza sytuacja jest klarowna i czysta, co oczywiście stanowi bardzo istotną informację dla banku przy udzieleniu kredytu.

Czytaj więcej:
Kiedy nie bać się BIKu? »
BIG a kredyt gotówkowy »
Co to jest BIK? »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie