Z okazji nowego roku obniżamy oprocentowanie pożyczki o 50%
RRSO 10,56%
Sprawdź koszty kredytu

Przykład reprezentatywny dla wariantu 10 000 zł na 24 miesiące: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,56%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 10 000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 11 083,10 zł, oprocentowanie stałe: 4,74%, całkowity koszt kredytu: 1083,10 zł (w tym: prowizja: 554,09 zł (5,25%), odsetki: 529,01 zł), 24 równe, miesięczne raty w wysokości 461,79 zł. Kalkulacja została dokonana na 30.12.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie.
Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Wartość oprocentowania i prowizji jest obniżona o 50% w stosunku do standardowej oferty pożyczki. Pożyczkę na dowód mogą otrzymać osoby mające relację z Bankiem oraz uzyskujące dochody m.in. z umowy o pracę, umowy-zlecenia lub umowy o dzieło. Aby otrzymać Pożyczkę na dowód, niezbędne jest posiadanie adresu e-mail. Szczegóły oferty w placówkach i na www.aliorbank.pl.

Zwiń

Jak sprawdzić czy moje dane są w rejestrze dłużników?

Biura Informacji Gospodarczej mają na celu gromadzenie danych o długach w celu poprawy wiarygodności na rynku finansowym. W związku z możliwością dopisania dłużników osobiście, wiele osób nie wie o posiadaniu swoich danych w BIGach. Sprawdź czy jesteś w rejestrze.

Jak sprawdzić czy moje dane są w rejestrze dłużników?
Dowiedz się jak znaleźć siebie w rejestrach

Polskie Biura Informacji Gospodarczej

W Polsce istnieją trzy Biura Informacji Gospodarczej, których jednym z zadań jest gromadzenie danych o zarówno osobach indywidualnych jak i przedsiębiorstwach, posiadających zadłużenie. Do działających Biur należą:

 • BIG InfoMonitor
 • Rejestr Dłużników ERIF
 • Krajowy Rejestr Długów

Wymienione instytucje są od siebie niezależne i nie prowadzą wymiany informacji. Największym Biurem jest aktualnie BIG InfoMonitor, który posiada i udziela dostępu również do danych przechowywanych w Biurze Informacji Kredytowej oraz przez Związek Banków Polskich.

Wszelkie dane, które przekazywane zostają do Biur Informacji Gospodarczej są aktualnie dostępne dla wszystkich osób zainteresowanych. Oznacza to, iż zarówno osoby indywidualne jak i przedsiębiorstwa mogą sprawdzić i uzyskać informacje o danych przekazanych na swój temat oraz odnośnie np. swoich partnerów, konsumentów lub kontrahentów.

Jak uzyskać dostęp do danych w rejestrze dłużników?

Każde Biuro Informacji Gospodarczej posiada własny system, który umożliwia zainteresowanym osobom lub firmom uzyskanie potrzebnych danych, takich jak:

 • sprawdzenie informacji o sobie
 • sprawdzenie dowolnego przedsiębiorstwa
 • dopisanie do rejestru dłużnika
 • monitorowanie przekazywanych informacji o konsumencie

W celu uzyskania pełnej i kompletnej informacji, należy zgłosić się do wszystkich wymienionych Biur oraz zarejestrować w ich systemie, ponieważ poszczególne Biura nie wymieniają się danymi. Rejestracja jest niezbędna aby Biuro miało pewność, iż przekazuje dane odpowiedniej osobie czy firmie, w związku z poufnością oraz niezbędną prywatnością.

Informacje na swój temat można uzyskać bezpłatnie, zgodnie z ustawą o udostępnianiu informacji gospodarczej (Dz. U. z 2010 r., Nr 81, poz. 530). Raport na własny temat można pobrać raz na pół roku bez żadnych opłat. Najczęściej oprócz raportu o wpisach na własny temat można również darmowo uzyskać dane o wszystkich wyszukiwaniach informacji o nas. Za dostęp do innych raportów każde z Biur Informacji Gospodarczej może naliczyć opłaty.

Jak otrzymać raport z BIG?

BIG InfoMonitor:

W celu pobrania "Raportu o Sobie" należy dokonać bezpłatnej rejestracji, której potwierdzeniem jest przesłanie skanu swojego dowodu osobistego. Następnie następuje weryfikacja danych i użytkownik uzyskuje dostęp do przygotowanego raportu. Wiadomość o aktywacji konta otrzymasz na podany adres email.

Rejestr Dłużników ERIF:

Raport o Konsumencie udostępniany jest bezpłatnie każdej osobie, która dokona rejestracji w systemie i w pełni aktywuje konto. Konieczne będzie udostępnienie swoich dokumentów poprzez przesłanie ich do systemu, na odpowiedni adres email lub wysłanie wiadomości MMS ze zdjęciem dokumentu. Następnie pracownik ERIF zweryfikuje udostępnione dane i dokona aktywacji konta, o której zostaniesz poinformowany poprzez email.

Krajowy Rejestr Długów KRD:

Podobnie jak w pozostałych Biurach Informacji Gospodarczej, KRD również wymaga bezpłatnej rejestracji w systemie w celu uzyskania danych na własny temat. Wymagane jest podanie kompletnych danych osobistych oraz ustanowienie bezpiecznego hasła. Aktywacja konta może wymagać kontaktu z pracownikiem KRD.

Dlaczego warto sprawdzać informacje o sobie w BIG?

Każdy negatywny wpis w BIGu oznacza obniżenie naszej zdolności kredytowej oraz wiarygodności w oczach potencjalnych współpracowników czy partnerów. W praktyce może oznaczać to problemy nie tylko w otrzymaniu kredytu lub pożyczki, jednak również w przypadku podpisywania umów z dostawcami multimediów czy nieprzyjemności w kontaktach biznesowych. Posiadanie pozytywnych wpisów - wręcz przeciwnie. Takie dane poprawiają nasz wizerunek w oczach potencjalnych kredytodawców czy dostawców usług.

O raporty na swój temat warto zgłosić się gdy:

 1. zdarzyło Ci się mieć problemy finansowe, które mogły spowodować dopisanie Cię do listy przez wierzyciela
 2. udało Ci się spłacić dług, który został odnotowany w rejestrze
 3. masz problemy w otrzymaniu kredytu lub karty kredytowej
 4. figurujesz jako wspólnik spółki cywilnej z problemami finansowymi
 5. chcesz mieć pewność, iż Twoje konto jest czyste
 6. pragniesz sprawdzić czy istnieją pozytywne wpisy w Biurach o terminowych wywiązywaniu się ze zobowiązań
 7. chcesz udowodnić swoją wiarygodność

Każdy z wymienionych powyżej powodów, jak i inne indywidualne sytuacje, to możliwość skorzystania ze swojego prawa o posiadaniu pełnej informacji na nasz temat. Jeśli odkryjemy, iż widniejemy w jednym lub wielu Biurach Informacji Gospodarczej, nie bójmy się sprawdzić dlaczego. Swoją historię kredytową możesz aktualizować o pozytywne infomacje i poprawić swoją zdolność kredytową.

Warto przeczytać:
Jak sprawdzić czy moje dane są w BIK? »
Oddłużanie – prawdy i mity »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie