Jak sprzedać stary telefon?

Prawie każdy ma w swoim domu komórkę, której nie używa. Czasem stary telefon wydaje nam się jedynie eksponatem muzealnym i sądzimy, że nie ma on żadnej wartości. Poznajcie telefoniczny recycling.

Jak sprzedać stary telefon?
Telefoniczny recycling

Nie wszyscy wiedzą o tym, że kilka lat temu na polskim rynku pojawiło się kilka naprawdę ciekawych serwisów, które ułatwiają sprzedaż używanych telefonów, smartfonów i innych urządzeń elektronicznych. Stary telefon często jedynie kurzy się na dnie szuflady i wydaje nam się, że przecież nie jest aktualnie nic wart. Okazuje się, że warto to sprawdzić.

Pozbądź się telefonu i wspomóż innych

 

Starytelefon

Jednym z nowszych serwisów jest starytelefon.pl. Jest on częścią polskiej firmy Greenfone, czyli lidera w branży recyklingu telefonów komórkowych. Idea ponownego użycia sprzętu wpisuje się w ochronę środowiska (według dyrektywy WEEE), ale także łączy się z działalnością charytatywną.

Aby sprzedać stary telefon wystarczy wejść na stronę serwisu, wyszukać swój model w katalogu online oraz uzupełnić swoje dane. Serwis informuje od razu, ile wart jest nasz stary sprzęt i po wypełnieniu wniosku, przekazuje nam za niego pieniądze. Firma wysyła do odbiorcy opłaconą kopertę, w której wystarczy przesłać stary telefon albo zamawia kuriera, a następnie otrzymujemy uzgodnioną sumą pieniędzy w preferowanej przez nas formie.

Istnieje także możliwość wsparcia wybranej fundacji. Mamy okazję wybrać konkretną organizację i przekazać całość bądź część kwoty na cele charytatywne. Do wyboru macie aż ponad 50 organizacji i stowarzyszeń.
 

Pomarańczowy recykling

Orange Recykling to akcja zorganizowana przez jednego z polskich operatorów sieci komórkowych, polegająca na odkupieniu dawno nieużywanych telefonów. Sprzęt może pochodzić od dowolnego operatora, nie wymagane jest posiadanie oryginalnych opakować czy akcesoriów a koszt całej operacji ponosi organizator.

Aby wziąć udział w akcji Orange Recykling wystarczy wejść na stronę internetową www.orangerecykling.pl. Nie ma obowiązku zakładania konta, robienia zdjęć sprzętu czy opisywania posiadanego telefonu.

Wystarczy podobnie jak w serwisie starytelefon.pl znaleźć swój model, sprawdzić na ile został wyceniony i wysłać na koszt firmy (opłaconą z góry kopertą). Pamiętaj, że jednocześnie możesz pozbyć się więcej niż jednego telefonu. Następnie pora na weryfikację stanu sprzętu oraz potwierdzenie wartości. Jeżeli wszystko się zgadza – firma wysyła pieniądze na Twoje konto albo wyznaczonej przez Ciebie organizacji charytatywnej. Warto wspomnieć, że w takim procesie następuje wymazanie danych i przekazanie telefonu do recyklingu.

 

Używany telefon do sprzedania

 

Serwisy aukcyjne

Kolejnym sposobem na sprzedanie starego sprzętu są z całą pewnością Allegro.pl, GoSale.pl, olx.pl czy eBay. Internetowe serwisy aukcyjne zachęcają do wystawienia czego tylko zapragniecie się pozbyć. Warto zrobić rozeznanie, porównać koszty przesyłki, poczytać opinię o samych transakcjach. Sprzedaż online jest na pewno konkurencyjna cenowo i bardzo wygodna. Sprzedamy stary telefon bez wychodzenia z domu.
 

Komisy telefoniczne

Mimo wciąż rosnącej popularności zakupów online, dla tradycjonalistów ciągle pozostaje udanie się do lokalnego komisu. Lata temu niezwykle atrakcyjne przyciągały klientów i oferowały wszelkie techniczne nowinki za niezłe ceny. Aktualnie nie są aż tak konkurencyjne, ale wciąż warto porównać ceny i sprzedać stary telefon od ręki, nie martwiąc się przesyłkami, oczekiwaniem na pieniądze itd.
 

Poczta pantoflowa

Aby sprzedać stary telefon – oczywiście nie mówimy o Nokii z 2000 roku – czasem wystarczy zaproponować go komuś z najbliższego otoczenia. Bardzo często ktoś z rodziny potrzebuje aktualnie dodatkowego telefonu albo cierpi na awarię swojego i chętnie zaopiekuje się nieco starszym, ale funkcjonujacym telefonem. Dobrze jest dokładnie sprawdzić stan techniczny sprzętu, baterii, aby nie sprzedawć komuś, czasem nieumyślnie, kota w worku.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie