Jak szukać pracy w internecie?

Istniejące w sieci portale nie tylką ułatwią dostęp do najnowszych ofert pracy i informacji o przedsiębiorcach, ale również podpowiedzą, jak szukać pracy i dobrze zaprezentować się w procesie rekrutacyjnym.

Jak szukać pracy w internecie?
Jakie strony online ułatwią nam znalezienie pracy?
  • oferty pracy online
  • portale rekrutacyjne
  • portale społecznościowe

Internet to duże ułatwienie dla szukających pracy. Aplikanci nie muszą fizycznie pokonywać tras dzielących często odległe od siebie firmy poszukujące idealnych kandydatów na poszczególne stanowiska ani udawać się do biur pracy lub szukać ogłoszeń na tablicach informacyjnych. Internetowe oferty są na bieżąco aktualizowane, umożliwiają też dostęp do ogłoszeń o globalnym zasięgu. Jak szukać pracy w internecie?

 

Internet źródłem pracy

 

Istnieje naprawdę wiele stron internetowych udostępniających najnowsze oferty pracy.

 

Jeśli chcemy pracować dla określnego przedsiębiorstwa, udać się możemy bezpośrednio na jego stronę, szukając kwestionariuszy zgłoszeniowych w wybranych zakładkach.

W przypadku, gdy nie znamy adresu www interesującego nas pracodawcy, na pewno znajdziemy jego dane na jednym z takich portali jak bazafirm.pl.

 

Jeśli nie mamy ściśle określonych upodobań co do przyszłego pracodawcy, możemy odwiedzić jeden z portali rekrutacyjnych, udostępniających szerokie spektrum ogłoszeń najróżniejszych firm i ofert z naprawdę wielu obszarów. Na portalach takich jak pracuj.pl czy jobpilot.pl znajdziemy też informacje o tym, jak szukać pracy w internecie czy też jak najlepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

 

Aktywne poszukiwanie pracy

 

Portale społecznościowe

Zwiększyć szansę na znalezienie zatrudnienia w sieci może, często w znaczącym stopniu, aktywność na portalach społecznościowych takich jak linkedin.com czy goldenline.pl. Coraz więcej łowców głów szuka odpowiednich kandydatów do pracy, śledząc ich doświadczenie zawodowe i umiejętności w wybranych miejsach w internecie.

 

Doradztwo zawodowe

Serwisy internetowe udostępniające szereg informacji o aktualnie prowadzonych rekrutacjach oraz dostarczające pomocnych wskazówek w poszukiwaniu pracy prowadzone są również przez agencje doradztwa zawodowego. Warto odwiedzić więc również takie strony, jak manpower.pl czy hrk.pl.

 

Fora dyskusyjne

Informacji o tym, jak szukać pracy w internecie oraz najnowszych ofert szukać można również na portalach ogólnotematycznych oraz różnego rodzaju forach dyskusyjnych. Być może to właśnie tam znajdziemy wymarzone ogłoszenie.

 

Szukając pracy zachowajmy jednak ostrożność i korzystajmy tylko z zaufanych, cieszących się dobrą opinią portali, aby nie wpaść w sidła wyłudzających dane osobowe oszustów.

 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie