Jak tanio dzwonić za granicę?

Wielu z nas ma znajomych lub rodzinę za granicą, z którą pragnie pozostać w kontakcie. Jak tanio wykonywać połączenia z emigrantami?

Jak tanio dzwonić za granicę?
Zostań w kontakcie z najbliższymi

Wielu Polaków przebywa poza granicami kraju. Młodzi poznają kulisy europejskiego życia studenckiego w ramach programów wymian międzyuczelnianych i zarabiają pierwsze pieniądze na zagranicznych wakacjach, pracownicy odbywają zagraniczne delegacje na polecenie szefa, jeszcze innych do wyjazdu skłania poszukiwanie dobrze płatnego zajęcia. Niezależnie od przyczyn zagranicznego wyjazdu, bliscy pozostali w kraju pragną mieć z rodziną i znajomymi ciągły kontakt. Jak tanio dzwonić za granicę?
 

Dzwoń przez internet

Każdy, kto posiada dobrej jakości szybkie łącze internetowe, nie może narzekać na brak opcji tanich połączeń zagranicznych. Jedyny koszt, jaki ponosimy, to często stała opłata za Internet, którą regulowalibyśmy niezależnie od prób skontaktowania się z bliskimi. Z dodatkowymi kosztami wiązać się może jedynie przekroczenie objętego umową pakietu danych.

Skype to dziś jeden z najpopularniejszych programów pozwalających na przeprowadzanie rozmów wideo ze znajomymi czy bliskimi, tak za pośrednictwem komputera, tabletu czy telefonu komórkowego. Aplikacje-komunikatory typu Viber czy Whatsapp pozwolą na wykonywanie połączeń czy nagrywanie krótkich wiadomości głosowych bezpośrednio ze smartfona. Pamiętajmy jednak o korzystaniu z WiFi, aby nie narazić się na wyższy rachunek za komórkowy internet.

Telefonia internetowa VOIP umożliwi długie darmowe rozmowy z bliskimi za pośrednictwem Skype czy EasyCall. Pozwoli również na połączenie z tradycyjnymi telefonami stacjonarnymi, za te jednak będziemy musieli zapłacić około 10 groszy za minutę.
 

Wykorzystaj numery dostępowe

Numery dostępowe, których pełną listę znajdziemy w Internecie, umożliwiają nawiązywanie tanich połączeń z zagranicznymi numerami stacjonarnymi lub komórkowymi. Za minutę rozmowy zapłacimy już od 11 groszy, możemy również liczyć na darmowe promocyjne połączenia.

Aby korzystać z tańszych połączeń z wykorzystaniem numerów dostępowych, należy znaleźć jednego z wielu usługodawców, oferujących przedpłacone karty lub konta.

  • Karty-zdrapki dostępne są w większości kiosków, stacji benzynowych i sklepików z gazetami. Takie karty posiadają określony nominal, pozwalający wydać nie więcej niż wynosi wartość karty, a tym samym powstrzyma przed roztrwonieniem większych pieniędzy w ramach przeciągającej się rozmowy z dziećmi, mężem czy siostrą.
  • Karty o wybranej wartości można również kupić oraz doładować przez internet.
  • Niektórzy z usługodawców pozwalają na założenie konta przypisanego jednemu numeru telefonu, które zwalnia z obowiązku podawania kodu tańszych połączeń.

Na zakupionej karcie znajduje się specjalny KOD lub PIN, który pozwoli na wykonywanie tańszych połączeń.

Korzystanie z usługi jest niezwykle proste - po zakupieniu karty u konkretnego usługodawcy, otrzymujemy listę darmowych numerów dostępowych. Z reguły istnieje inny numer na połączenia z telefonów stacjonarnych, komórkowych czy budek telefonicznych. Po poprawnym numerze dostępowym, wprowadzamy kod lub pin naszej karty. Wprowadzone dane należy uzupełnić numerem kierunkowym kraju oraz miasta pobytu osoby, z którą chcemy nawiązać połączenie.

Do znanych usługodawców na polskim rynku należą: Telegrosik, Telepin czy Telerabat.
 

Dzwoń z telefonu

Bitwa o klienta zmusza operatorów największych sieci telefonicznych do oferowania rozwiązań odpowiadających na wszystkie potrzeby użytkowników. Wielu operatorów zawiera więc w swojej ofercie propozycje kierowane właśnie do osób nawiązujących częste kontakty z bliskimi za granicą.

Wybadajmy, które sieci oferują najtańsze połączenia z pozakrajowymi numerami komórkowymi czy stacjonarnymi. Istnieją sieci, które pozwolą na nielimitowane rozmowy z jednym zagranicznym numerem w ramach opłacanego abonamentu, inne umożliwiają np. wybór kilku przebywających za granicą osób, za połączenia z którymi zapłacimy mniej niż przewidują normalnie obowiązujące międzynarodowe. 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie