Jak uzyskać kredyt dla firm na start?

Kredyt dla firm, które rozpoczynają działalność może być trudny do uzyskania. Poznajmy sposoby, jak nasza firma może uzyskać pomoc finansową na początek!

Jak uzyskać kredyt dla firm na start?
Kredyt na start?

Przedsiębiorcy chcący założyć własną firmę, mają przed sobą wiele wyzwań i przeszkód. Jedną z najważniejszych będzie zdobycie odpowiedniego kapitału, dzięki któremu będą mogli swobodnie rozwinąć aktywność gospodarczą. Początkowo nasza firma może mieć trudności ze znalezieniem kredytu, ze względu na brak zdolności finansowej. 

 

 

Prawdziwy kredyt dla firm na start

 

Dla przedsiębiorstwa dopiero wkraczającego na rynek najłatwiejszy do uzyskania będzie kredyt dla firm inwestycyjny lub obrotowy. Oczywiście udzielanie kredytów przez bank dla nowo powstających firm jest obarczone ryzykiem, tak więc będziemy musieli przejść skomplikowaną procedurę zanim otrzymamy stosowny kredyt dla firm. Najłatwiej otrzymać taki kredyt, gdy nasza firma działa już na rynku od jakiegoś czasu. Oczywiście niektóre banki posiadają w ofercie kredyty na start, ale łatwiej nam będzie go uzyskać, gdy nasza firma ma już jakąś historię. 

 

Jeśli jednak chcemy uzyskać kredyt od początku działania przedsiębiorstwa, powinniśmy przygotować odpowiednie dokumenty, czy to związane z naszą historia kredytową i zaświadczeniem o braku w zaległościach płatniczych, czy to nawet biznes plan. W przypadku kredytu obrotowego przedsiębiorca będzie mógł dokonać zakupu materiałów czy towarów. Może on zostać przyznany na rok i ma być przekazany na bieżące potrzeby. 

 

Jeśli chodzi o kredyt inwestycyjny można będzie zakupić nowy sprzęt albo zbudować nowy obiekt, a czas kredytowania wynosi nawet do 20 lat. Kredyt dla firm, przeznaczony na inwestycje, jest kierowany do przedsiębiorstw, mających historię kredytową, gdyż trudno będzie nam go otrzymać, nie posiadając zabezpieczenia

 

 

Kto pomoże młodym firmom?

 

Obecnie niektóre banki oferują kredyty na start.

 

Przykładowo Idea Bank posiada w swojej ofercie kredyt wraz z darmowym ZUSem przez rok. Bank oferuje kredyty nawet do 350 tys. złotych i bardzo długi okres kredytowania do 15 lat. Przedsiębiorstwo poza dokumentami podstawowymi firmy, będzie musiało przedstawić biznes plan.

 

Kredyt dla firm, rozpoczynających działalność, posiada także w swojej ofercie FM Bank, a maksymalna kwota wynosi do 150 tys. złotych. Ponadto mBank oferuje kredyt na start dla firm do 10 tys. złotych, wraz z bezpłatnymi przelewami do ZUS i urzędu skarbowego i innymi uproszczeniami. 

 

Jak możemy zauważyć, rozpoczynając działalność gospodarczą, nie zostaniemy na pewno bez środków i poza różnymi dotacjami, możemy zawsze skorzystać z ofert kredytowych banków. Kredyt dla firm jest powszechną formą finansowania, a obecnie nawet nowo zaczynający przedsiębiorcy mogą liczyć na kredyt.

 

 

Czytaj więcej:

Krótki poradnik jak założyć firmę i otrzymać kredyt dla firm na start »

Jakie możliwości daje kredyt inwestycyjny dla firm? »

Kredyt obrotowy dla firm - który wybrać? »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie