Jak uzyskać limit kredytowy?

Limit kredytowy nie jest jeszcze tak popularną opcją jak na przykład kredyt gotówkowy. A warto się zainteresować - w razie potrzeby gotówkowej.

Jak uzyskać limit kredytowy?
Limit kredytowy da ci nawet 6-krotność Twoich dochodów!

Limit kredytowy zwany również kredytem odnawialnym lub limitem w koncie jest związany z posiadaniem konta osobistego. Oznacza to, iż niemożliwe jest posiadanie limitu kredytowego bez konta osobistego. Limit kredytowy pełni rolę usługi dodatkowej, to znaczy, aby uzyskać limit kredytowy należy spełnić określone warunki oraz wykazać zainteresowanie jego posiadaniem. W jaki sposób? O tym już poniżej.

 

W jaki sposób uzyskać limit kredytowy?

 

Poniżej w skróconej formie przedstawiamy kroki, jakie należy wykonać w celu uruchomienia limitu kredytowego na swoim koncie osobistym.

 

Pożyczka dla każdego dowiedz się więcej

Pierwszym krokiem do uzyskania limitu kredytowego jest złożenie odpowiedniego wniosku w Twoim banku. Taki wniosek dostępny jest na stronach internetowych banku lub też w jego placówkach. Wniosek zawsze można złożyć osobiście, ale istnieje również możliwość złożenia wniosku przez Internet lub też drogą telefoniczną.

 

Procedura przyznania kredytu odnawialnego odbywa się dość szybko. Jednak należy wspomnieć, iż wymagania banków mogą się nieco różnić. Dlaczego?

 

  • jednym bankom wystarczą regularne wpływy na konto osobiste, jak na przykład w mBanku
  • inne mogą mieć więcej wymagań, jak na przykład bank BGŻ, gdzie należy dostarczyć zaświadczenie o zarobkach oraz sprawdza się staż pracy i na jakiej umowie się pracuje.

 

Znajdź tani kredyt na dowolny cel sprawdź >>

Istotnym punktem wspólnym dla banków jest czas od jakiego wpływy pojawiają się regularnie na koncie. Jeżeli otrzymujemy pensje regularnie, problemów z uzyskaniem kredytu w rachunku powinno nie być.

 

Jeżeli decyzja kredytowa jest pozytywna dostajemy limit kredytowy na rok, a jego wysokość zależy nie tylko od wysokości naszych dochodów, ale również od średniej wysokości salda na naszym koncie. Limit kredytowy powiększa środki dostępne na naszym rachunku. Warto zainteresować się taką opcją dofinansowania, ponieważ jest szansa na uzyskanie nawet 6-cio krotności naszej pensji.

 

Należy pamiętać, iż kredyt odnawialny jest przez bank odnawiany automatycznie po upływie rok, tak więc, jeżeli chcemy zrezygnować z tej opcji, należy odpowiednio wcześniej poinformować nasz bank.

 

Sprawdź również:

Czym różni się limit kredytowy od debetu na koncie? »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie