Jak wybrać bank?

Szukając najkorzystniejszej oferty musimy odpowiedzieć sobie nie na pytanie o to, jaki bank jest najlepszy, ale o to, jaki bank jest najlepszy dla nas. 

Jak wybrać bank?
Dobry bank to podstawa bezpieczecznych finansów
  • produkty bankowe
  • koszty posiadania konta
  • lojalność wobec banku

Chociaż Polacy bardzo przywiązują się do swojego banku i, często z wygody lub obawy przed zmianami, wzbraniają się przed wyborem nowej placówki, warto zapoznać się z ofertą finansową przygotowaną przez konkurencję. Może ona okazać się korzystniejsza niż ta, którą wybraliśmy dla siebie rozpoczynając przygodę z bankowością, często nieświadomi, jakie produkty finansowe będą nam najbardziej przydatne. Jeśli natomiast czujemy się w swoim banku dobrze, możemy zainteresować się szczególnymi propozycjami kierowanymi do lojalnych klientów. Jak wybrać bank? Co wziąć pod uwagę, szukając najlepszych ofert?

 

Wybierz bank dostosowany do twoich potrzeb

 

Porównując oferty różnych placówek musimy odpowiedzieć sobie na pytanie:

jaki bank będzie w największym stopniu odpowiadał na nasze konsumenckie potrzeby. 

 

  • Jeśli zamierzamy dokonywać wielu wypłat z bankomatów, opłaci nam się wybór banku posiadającego szeroki wybór automatów, z których pieniądze możemy pobierać bez prowizji
  • W przypadku, gdy musimy wykonywać częste przelewy zagraniczne, szukajmy konkurencyjnych ofert bankowych pod tym kątem. 
  • Niektóre banki kierują najlepsze oferty dla prowadzących działalność gospodarczą, a inne dla szukających kredytów samochodowych. Dokonując wyboru, musimy więc przeanalizować i uświadomić sobie z jakich produktów finansowych najczęściej korzystamy i jakie okażą się nam najbardziej potrzebne.

 

E-konto czy rachunek tradycyjny?

 

Wybierając odpowiedni dla siebie bank, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie: 

 

  • czy wolimy korzystać z konta online, które znacznie usprawni szybkość korzystania z wielu usług i ograniczy do minimum czas tracony na stanie w kolejkach do bankowych kas, 

 

  • czy wolimy zdecydować się na tradycyjny rachunek osobisty, którego posiadanie, w większości przypadków, związane jest z dostępem do szerokiej gamy produktów dodatkowych

 

Jeśli stwierdzimy, że wolimy tradycyjne konto bankowe, poszukiwanie najlepszej dla nas oferty musimy sprowadzić również do bliskości oddziałów od naszego miejsca zamieszkania lub pracy.

 

Koszty rachunku kontra oprocentowanie na koncie

 

Wybierając bank musimy nie tylko przyjrzeć się wszystkim kosztom związanym z prowadzeniem rachunku (opłaty za kartę płatniczą, przelewy, utrzymanie konta, wypłaty z bankomatów), ale również zestawić je z oprocentowaniem kont dodatkowych lub lokat. Jeśli zamierzamy trzymać na rachunku duże sumy, może opłacić nam się korzystanie z nieco droższego w utrzymaniu, ale za to wysoko oprocentowanego rachunku.

 

Lojalni klienci mogą liczyć na więcej

 

Jeśli jesteśmy z naszym bankiem od dłuższego czasu i korzystamy z różnorodnych jego usług możemy liczyć na lepsze warunki. Zanim więc przeniesiemy konto do innej placówki lub zdecydujemy się na kredyt u konkurencji, spróbujmy ugrać coś w naszym banku. Bankom zależy na zatrzymaniu klientów, możemy więc negocjować z nimi lepsze oprocentowanie konta czy kredyt niepoparty dodatkowym zabezpieczeniem.

 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie