Jak wybrać dobry kredyt dla firm dla Twojego przedsiębiorstwa?

Chcąc wziąć kredyt dla firm dla naszego przedsiębiorstwa niejednokrotnie zastanawialiśmy się jak podjąć właściwą decyzję. Mój Portal Finansowy przygotował kilka podpowiedzi, na co zwracać uwagę przy wyborze kredytu.

Jak wybrać dobry kredyt dla firm dla Twojego przedsiębiorstwa?
Kłopoty gotówkowe w firmie, a może nowa inwestycja?

Czy łatwo otrzymać kredyt dla firm?

 

Na początku należy zaznaczyć, że nie ma jednolitej reguły dla wszystkich firm. Wszystko zależy od sytuacji finansowej i zdolności kredytowej firmy, jak też celu, na jaki ma być przeznaczony kredyt dla firm. 

 

Badając możliwości firmy, należy zwrócić uwagę na:

 

  • czy dochody są wyższe niż zobowiązania, 
  • jaka jest forma prawna przedsiębiorstwa, 
  • jakie inwestycje obecnie posiada przedsiębiorstwo, 
  • czy planuje przyszłe projekty 
  • jaka jest długość działania na rynku.

 

Niewątpliwie najlepiej wybrać się do kilku placówek, aby porównać oferty kredytowe kilku instytucji finansowych. Dokonując wyboru banku powinniśmy zwrócić przede wszystkim uwagę na potrzeby naszej firmy. 

 

Ponadto można zasięgnąć opinii znajomego, jednakże musimy pamiętać, że kredyt dla firm dla naszej firmy może być związany z innymi potrzebami niż naszego partnera biznesowego. Dla zapoznania się z podstawowymi informacjami dotyczącymi ofert możemy skorzystać z porównywarek internetowych, gdzie przedstawione zostaną szczegółowe oferty i koszty związane z kredytem.

 

Jaki kredyt dla firm dla mojego przedsiębiorstwa?

 

Trzeba pamiętać, że mamy kilka form pozyskania środków na finansowanie potrzeb w naszej firmie. Gdy brakuje płynności finansowej w naszym przedsiębiorstwie, a sytuacja jest przejściowa, możemy skorzystać z kredytu obrotowego. Bank, udzielając kredytu, dokona analizy sytuacji finansowej naszej firmy, a środki będą mogły być przeznaczone na przykład na rozrachunki z dostawcami. Przy podjęciu decyzji o kredycie musimy zastanowić się, czy ma to być kredyt dla firm odnawialny czy nieodnawialny, a także kiedy będziemy w stanie go spłacić i w jakiej formie, czy to jednorazowo, czy w  ratach. Niewątpliwie ważne będzie porównanie opłat związanych z kredytem, takich jak odsetki.

 

Innym przykładem może być linia kredytowa bądź limit debetowy. Linia kredytowa jest oferowana klientom posiadającym rachunek w danym banku. Jeśli jesteś zadowolony ze współpracy ze swoim bankiem, proponujemy to rozwiązanie, gdyż jest to limit, do którego zawsze mamy dostęp. Jest prowadzona na naszym rachunku kredytowym i możemy z niej korzystać w przypadku chwilowych braków gotówkowych. Limit debetowy jest korzystną formą radzenia sobie z kłopotami finansowymi, gdyż każdy wpływ na konto zmniejsza saldo debetowe na koncie firmy, przez co odsetki naliczane są jedynie od debetu na naszym rachunku.

 

W przypadku, gdy potrzebujemy gotówki na nową inwestycję czy zakup sprzętu, najlepszy będzie kredyt inwestycyjny. Dzięki takiemu kredytowi firma może się rozwijać, a jest on udzielany na okres nawet do 20 lat. Najczęściej banki zgodnie z umową mają prawo kontroli przeznaczenia środków i weryfikowania czy zostały wykorzystane na umowny cel, a kredytobiorca ma możliwość negocjowania oprocentowania kredytu, długości spłaty i innych warunków.

 

Przedsiębiorstwo może także skorzystać z kredytu hipotecznego dla firm. Możemy otrzymać dostęp do środków pieniężnych nawet na bardzo długi okres, a zabezpieczeniem jest hipoteka. Może zostać udzielony w związku z podstawową działalnością, czy rozbudową i modernizacją lub prowadzonymi inwestycjami,  jednak najczęściej jest on udzielany na duże sumy pieniężne.

 

Istnieje wiele form kredytowania naszej firmy. Przed podjęciem decyzji, powinniśmy zwrócić uwagę na koszty związane z kredytem, a poza tym bank czy inną instytucję, z którym będziemy wchodzić we współpracę. 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie