Jak wybrać kredyt gotówkowy na remont mieszkania?

Każdy kredyt związany z dodatkowymi kosztami, co niewątpliwie jest minusem każdego z nich. Poznajmy jaki najlepiej zaciągnąć kredyt gotówkowy, aby zminimalizować jego koszty.

Jak wybrać kredyt gotówkowy na remont mieszkania?
Planujesz remont mieszkania i potrzebujesz zastrzyku gotówki?

Remont mieszkania czy domu będzie wymagał od nas poniesienia sporych kosztów, a często bez dodatkowej pomocy pieniężnej nie będziemy w stanie pozwolić sobie na jego przeprowadzenie. Zbieranie pieniędzy do skarpety, a  następnie przeprowadzenie remontu może nie być najlepszym rozwiązaniem szczególnie wtedy, gdy sytuacja jest pilna, taka jak zalanie mieszkania lub inny problem. 

 

W takiej sytuacji najlepiej sięgnąć po kredyt gotówkowy. Jest to szczególnie dogodna forma pozyskania pieniędzy w przypadku niewielkiego kredytu, takiego jak przykładowo 10 tys. złotych. Kredyt gotówkowy nie będzie związany z koniecznością zdobycia zabezpieczeń, tak jak w przypadku kredytu hipotecznego. 

 

Na rynku oferta banków jest bardzo szeroka. Oczywiście wybierając kredyt gotówkowy powinniśmy kierować się oprocentowaniem i innymi kosztami. Należy sprawdzić i porównać oferty banków i wybrać dla nas najkorzystniejszą formę, która będzie zależała od kwoty, a także czasu, a którym zamierzamy spłacić kredyt. 

 

Przykładowo dla kredytu o wartości 10 tys.złotych i okresie spłaty 2 lata najlepszym rozwiązaniem będzie kredyt gotówkowy w Getin banku. Zgodnie z podanymi warunkami dostaniemy kredyt z realną stopa procentową na poziomie 10,02%, a ponadto bank ten oferuje kredyt bez dodatkowych prowizji. Drugim w kolejności będzie kredyt gotówkowy z Alior Banku z realną stopą procentową wynoszącą 10,73%. 

 

Dla wyższego kredytu, powiedzmy 30 tys.złotych i 3 latach spłaty, ranking będzie wyglądał tak samo i oprocentowanie również. W tym przypadku na trzecim miejscu znajdziemy ofertę Deutsche Banku, lecz realne oprocentowanie będzie wynosiło już 15,79%.

 

Myśląc o remoncie, możemy także poszukać alternatyw dla kredytu gotówkowego. Niewątpliwie tańsze będzie pozyskanie kredytu hipotecznego. Powinniśmy rozważyć szczególnie tą możliwość, gdy myślimy o wyższym kredycie. Kredyt hipoteczny na remont może mieć nawet o połowę niższe oprocentowanie. Jest to niewątpliwie bardzo kuszące, jednakże kredyt hipoteczny związany jest z dodatkowymi obciążeniami. Musimy bowiem zdobyć na niego zabezpieczenia, a ponadto ubezpieczyć nasza nieruchomość. Otrzymanie kredytu hipotecznego zajmie o wiele więcej czasu, a ponadto podliczając wszystkie koszty, nie odczujemy aż tak dużej różnicy.

 

Wybierając kredyt na remont, najłatwiejszym rozwiązaniem będzie kredyt gotówkowy, jednakże nie zapominajmy o jego alternatywach, a przed podjęciem decyzji powinniśmy przeanalizować różne oferty, dostępne na rynku.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie