Jak wybrać kredyt na święta?

Kredyt na święta może pomóc w spełnieniu marzeń o wspaniałych prezentach i wystawnej wigilii. Jak wybrać odpowiedni?

Jak wybrać kredyt na święta?
Skąd wziąć gotówkę na święta?
  • kredyt gotówkowy
  • limit w koncie
  • zakup na raty

Święta Bożego Narodzenia to okres zwiększonej aktywności konsumenckiej i gorączkowych poszukiwań idealnego podarunku dla najbliższych. Wielu z nas, chcąc spełnić marzenia rodziny i znajomych, sięga po dodatkowe wsparcie finansowe ze strony banku – chcemy nie tylko znaleźć najlepsze prezenty, ale i zorganizować wspaniałą wieczerzę. Banki doskonale o tym wiedzą i od lat przygotowują specjalną świąteczną ofertę kredytową

 

Jak wybrać kredyt na święta?

 

Kredyt na święta najlepiej wybrać jest we własnym banku – tym, w którym posiadamy konto osobiste i z którego usług dodatkowych, takich jak lokata, karta debetowa czy limit w rachunku, korzystamy na co dzień. 

 

W większości przypadków to właśnie w naszym banku, jako jego lojalni klienci, wywiązujący się terminowo ze wszystkich względem niego zobowiązań, liczyć będziemy mogli na najlepsze warunki kredytowania

 

Niemniej ważnym aspektem zaciągnięcia kredytu we własnym banku jest przyspieszony proces oceny naszej zdolności kredytowej - ze względu na gromadzoną przez dłuższy czas wiedzę o kliencie bank jest w stanie szybko ocenić, czy będziemy w stanie spłacić kredyt na święta.

 

UWAGA: Nie dajmy się zwieść świątecznym promocjom i opakowanym w kolorowy podarunkowy papier ofertom. 

Banki, chcąc zarobić dodatkowe pieniądze na przedświątecznym szale zakupowym i organizacyjnym, kuszą klientów świątecznymi okazjami kredytowymi, które w rzeczywistości okazują się opierać na znacznie gorszych dla klienta zasadach niż zwyczajowy kredyt gotówkowy.

 

Alternatywne dofinansowanie

 

Kredyt na święta może przyjąć nie tylko formę standardowego kredytu gotówkowego, ale również limitu w koncie, umożliwiające skorzystanie z gotówki w określonej umową wysokości nawet wtedy, gdy nie dysponujemy już własnymi środkami na rachunku

 

UWAGA: Święta skłaniają niektórych z nas również do zakupu na raty, które, jako swego rodzaju forma kredytowania, pociągają za sobą wiele kosztów, o których niektórzy nieuczciwi sprzedawcy „zapominają” wspomnieć.

 

Pamiętajmy jednak o tym, że kredyt na Święta powinien być ostatecznością. Jeżeli nie możemy sobie pozwolić na wystawną ucztę i drogie prezenty, postawmy na skromne spotkanie w gronie najdroższych nam ludzi. Wszak najważniejsza jest rodzinna atmosfera i bliskość osób, które kochamy! 

 

Sprawdź również:

Jak oszczędzać pieniądze podczas świąt? »

Świąteczna gorączka zakupów na raty »

 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie