5 sposobów jak wydawać mniej latem

Jak wydawać mniej latem, gdy wakacyjne słońce zachęca do zakupowych szaleństw?

5 sposobów jak wydawać mniej latem
Poradnik jak oszczędzać w wakacje

Pełne wakacyjnych pokus lato zbliża się wielkimi krokami. Wszyscy fani słońca, szumu morskich fal, czekoladowych lodów i długich wieczornych spacerów zacierają ręce. Dobry nastrój sprzyja jednak często niekontrolowanemu wydawaniu pieniędzy, dlatego latem jesteśmy bardziej skłonni szybko rozstawać się z zawartością własnych portfeli. Co zrobić, by nie stracić głowy?
 

5 porad na mniejsze letnie wydatki

 

1. Przesiądź się na rower

Lato to najlepszy czas, by zadbać o kondycję i zawartość portfela. Pogoda sprzyja długim spacerom i rowerowym przejażdżkom, dlatego wszyscy ci, którzy z reguły wybierają podróż samochodem lub środkami komunikacji miejskiej powinni bez wahania przesiąść się na jednoślad lub zdecydować o pokonywaniu dłuższych dystansów piechotą.

Pozytywna zmiana przyniesie korzyści nie tylko dotlenionemu organizmowi – szybko podlicz, ile wydajesz na benzynę czy bilety komunikacji miejskiej i pomyśl, co możesz zrobić z zaoszczędzonymi pieniędzmi.

 

2. Planuj z wyprzedzeniem

Jak wydawać mniej latem? Zamiast myśleć o urlopie na tydzień przed jego nastaniem, zacznij planować wakacyjne podróże z wyprzedzeniem.

W wolnym czasie na pewno uda ci się znaleźć atrakcyjne oferty i niewiarygodnie tanie bilety lotnicze. Bądź elastyczny. Czy naprawdę musisz lecieć na Kostarykę skoro właśnie znalazłeś wspaniałą ofertę wypoczynku na jednej z greckich wysp?

 

3. Jedz sezonowo

Latem mamy dostęp do prawdziwego bogactwa soczystych, dojrzałych owoców i warzyw. Wykorzystuj sezonowe produkty dostępne na małych lokalnych ryneczkach, by przyrządzać świeże, pachnące i zdrowe sałatki, koktajle, soki czy domowe ciasta.

 

4. Ćwicz na świeżym powietrzu

Zamiast dostarczać ciału odpowiednią dawkę ruchu w zamkniętych przestrzeniach siłowni i płacić za kolejny karnet, latem wybierz ruch na świeżym powietrzu – pobiegaj w lesie, zorganizuj rowerową wycieczkę dla najbliższych albo sesję jogi w parku.

Zamiast płacić ze wejściówki na pływalnię, udaj się nad najbliższe jezioro. Nie tylko skorzystasz z ożeźwiającej kąpieli, ale również złapiesz przyjemną opaleniznę i dotlenisz organizm. Doskonały sposób naładowania baterii!

 

5. Zaoszczędź na dodatkach

Jak wydawać mniej, gdy temperatury za oknem sięgają 30 stopni Celsjusza? Ogranicz zużycie kosmetyków (ciężki makijaż i tak nie utrzyma się długo na twarzy) czy perfum (ich zapach może wydawać się duszący w parne letnie dni). Zamiast kupować kolejne zestawy ubrań na wyprzedażach ciesz się z tego, że latem możesz nosić mniej.

Wyciągnij zeszłoroczne letnie ubrania i odśwież podążając za aktualnymi trendami. Przerobienie starszych ciuchów metodą zrób-to-sam to mniejszy wydatek niż kupowanie nowych. A może czas wybrać się na strych babci lub przeszukać szafę mamy? Moda po raz kolejny zatacza krąg!

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie