Jak zainwestować kredyt studencki?

Wykorzystaj możliwości jakie daje kredyt studencki. Sprawdź jak możesz zainwestować!

Jak zainwestować kredyt studencki?
Kredyt studencki w lokacie bankowej?

Dostałeś kredyt studencki, teraz zastanawiasz się w jaki sposób zainwestować pieniądze, gdyż już wiesz i postanowiłeś, iż nie nie będziesz wydawać ich na bieżące potrzeby. Najbezpieczniejszą opcją jest lokata bankowa, na której skupimy się w dzisiejszym artykule.

 

Lokata bankowa a kredyt studencki


Lokata bankowa może być dobrym rozwiązaniem na wykorzystanie gotówki z kredytu studenckiego. Jeżeli już zdecydowaliśmy się na oszczędzanie pieniędzy z kredytu, lokata może nam w tym pomóc. Nie dość, że zarobimy, to nie będziemy mogli wydać pieniędzy, który złożymy w banku nie tracąc na tym.

 

Dlaczego wybrać lokatę bankową?


Jest jednym z najbezpieczniejszych produktów bankowych, podpisując umowę z bankiem na czas określony, zgadzamy się na konkretne oprocentowanie, które jest w ten sposób zagwarantowane. Jeżeli wybierzemy lokatę ze stałym oprocentowaniem, mamy gwarancję zysku, jaki zostanie nam wypłacony, zakładając, iż nie zlikwidujemy lokaty w czasie wcześniejszym niż przewiduje umowa. Takie warunki otrzymujemy najczęściej przy niewielkich kwotach oraz na krótki okres trwania umowy.

 

Jakie lokaty są obecnie najbardziej opłacalne?


Zakładając, że przez rok czasu zaoszczędzimy pieniądze z kredytu, po 10 miesiącach będziemy mieli ok. 6000 zł (każda transza po 600 zł). Najlepiej zainwestować w lokaty krótkoterminowe, gdyż te są zazwyczaj najwyżej oprocentowane. Zaleca się również oprocentowanie stałe, gdyż w razie zmian stóp procentowych, mamy pewność, iż zarobimy to, co przewidywaliśmy.

 

Tak więc zakładając, iż jesteś w posiadaniu 6000 zł i chcesz założyć lokatę na 3 miesiące, poleca się następujące opcje:


  • Idea Bank, z oprocentowaniem stałym w wysokości 4,5%, zysk = 53,93 zł,
  • Meritum Bank, z oprocentowaniem stałym w wysokości 4%, zysk = 47,93,
  • BGŻOptima, z oprocentowaniem stałym w wysokości 4%, zysk = 47,93.

 

Oprocentowanie lokat zależy od obecnej sytuacji na rynku. Tak więc zmienia się co jakiś czas. Bywają okresy, gdy lokaty są oprocentowane na 6-7%. Kredyt studencki otrzymujemy minimum na 3 lata (studia licencjackie), tak więc mamy wiele możliwości, wystarczy śledzić sytuację na bieżąco.

 

Kredyt studencki można wykorzystać na wiele sposobów, lokata bankowa jest dla tych, którzy nie chcą zagłebiać się w bardziej skomplikowane możliwości oraz oczekują gwarancji zysku.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie