5 sposobów jak zainwestować w siebie

Jak zainwestować, by nie stracić? Inwestycja w siebie to najlepsze, co możemy zrobić, aby cieszyć się niezagrożonym zyskiem.

5 sposobów jak zainwestować w siebie
Kilka wskazówek dla szukających inwestycji

To nie zarabiane pieniądze czy pozycja zawodowa decydują o tym, jak dobrze czujemy się sami ze sobą i na ile pełnie przeżywamy nasze życie. Najlepszym sposobem na szczęśliwe funkcjonowanie we wciąż zmieniającym się świecie jest zadbanie o szeroko pojęty samorozwój.

Inwestycja we własne umiejętności, zdolności, talenty i pasje może zaprocentować nie tylko lepszym samopoczuciem, zdrowiem i wyglądem, ale i przynieść intratne propozycje z zewnątrz. 
 

Zainwestuj w siebie!

 

1. Naucz się języka obcego

► Język obcy otwiera nas nie tylko na komunikację z ludźmi z różnych krajów, ale i na nową kulturę, sposób myślenia i życia.

Nauka nowego języka obcego to możliwość nabrania dystansu, spojrzenia na świat z nowej perspektywy, lepszego zrozumienia motywów kierujących działaniem ludzi władających danym językiem i wychowanych w innym środowisku.

To także najlepsza szansa na ćwiczenie pamięci, kreatywności i umiejętności szukania związków przyczynowo-skutkowych w zawiłych formułach gramatycznych.

 

2. Zadbaj o zdrowie fizyczne

► Dbałość o wysportowaną sylwetkę to nie tylko moda, ale i troska o zdrowie fizyczne.

Znajdź taki rodzaj aktywności fizycznej, który sprawi ci przyjemność i pamiętaj o równowadze. Sport ma być częścią życia, a nie jego dominantą.

Regularna aktywność fizyczna poprawi nie tylko rzeźbę twojego ciała, ale i samopoczucie oraz zdrowie. Wydzielane w czasie uprawiania sportu endorfiny mogą okazać się uzależniające.

 

3. Czytaj

► Książki to coraz częściej zaniedbywany i pomijany sposób na inwestycję we własną wyobraźnię, wiedzę o świecie, kulturę budowania wypowiedzi czy bogactwo języka.

Mogą przenieść nas w nowe światy, dać możliwość odbycia niesamowitych podróży i przeżycia wspaniałych przygód. Wybieraj te naprawdę warte przeczytania, unikając zalewających rynek poradników wydawanych przez kolejne celebrytki.

 

4. Podróżuj

► Jeśli chcesz zainwestować w siebie musisz podróżować!

To najlepszy sposób na poszerzanie horyzontów, budowanie nowego sposobu rozumienia świata i przekraczanie kolejnych granic (również tych wewnętrznych). Odkrywanie nowych smaków, zapachów i kolorów jest nie tylko fascynującą przygodą, ale i najlepszą lekcją geografii czy historii.

 

5. Otaczaj się inspirującymi ludźmi

► Zadbaj o to, by otaczać się ludźmi, którzy mogą opowiedzieć ci ciekawą historię, zabrać w interesującą podróż, nauczyć czegoś nowego lub zainspirować do zmiany.

Wykluczenie z kręgu znajomych tych wiecznie narzekających, rozdrażnionych czy widzących wszystko w czarnych barwach może okazać się świetnym sposobem na dobry nastrój.


Jeśli chcesz zainwestować w siebie słuchaj uważnie tych, którzy cię otaczają, wybieraj nowe miejsca, przekraczaj kolejne granice, próbuj nowych rzeczy po raz pierwszy, decyduj sama o sobie i częściej rób to, na co naprawdę masz ochotę.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie