Jak założyć konto internetowe?

Konto internetowe pozwala korzystać z dobrodziejstw wirtualnej bankowości bez wychodzenia z domu. Jak je otworzyć? Tak, jak korzysta się z konta online: szybko, łatwo i wygodnie!

Jak założyć konto internetowe?
Konto internetowe możesz otworzyć, nie wychodząc z domu!
  • konto osobiste w Internecie
  • formularz online
  • pakiet aktywacyjny
  • bankowość w sieci

Konto internetowe to bez wątpienia konto bardzo wygodne, a jego posiadanie wiąże się z wieloma ułatwieniami. Przenosząc swój rachunek osobisty do wirtualnej rzeczywistości masz dostęp do swoich pieniędzy wszędzie tam, gdzie jesteś, o jakiejkolwiek porze. Możesz za jego pośrednictwem dokonać przelewu, sprawdzić stan konta, zrobić zakupy w sieci czy regulować limity karty płatniczej.

Jak założyć konto internetowe?

Możliwość otwarcia konta internetowego mają w swojej ofercie już niemal wszystkie banki. Procedura założenia rachunku jest w większości przypadków bardzo podobna. Wystarczy wybrać najbardziej odpowiadającą nam propozycję konkretnego banku, wejść na jego stronę, odnaleźć ofertę konta internetowego i wypełnić dostępny tam formularz będący wnioskiem o otwarcie rachunku internetowego. We wniosku tym należy udostępnić bankowi takie dane, jak imię, nazwisko, pesel czy numer dowodu osobistego, które zostaną później zweryfikowane w celu potwierdzenia ich prawidłowości i weryfikacji zgodności. Informacje te, mimo iż przesyłane w formie elektronicznego formularza, dostają się tylko na serwer banku.

W większości banków będziemy mieli dwie możliwości :

  • wyboru opcji otwarcia konta w całości drogą elektroniczną;
  • wyboru opcji otwarcia konta drogą tradycyjną (korespondencyjną).

Po zweryfikowaniu twoich danych i rozpatrzeniu wniosku o otwarcie rachunku internetowego bank wskaże ci numer konta, na które będziesz musiał dokonać przelewu z rachunku, który już posiadasz (jest to sposób autoryzacji umowy w przypadku wyboru pierwszej z powyższych opcji – otwarcia konta drogą elektroniczną). Jeśli zdecydowałeś się na drugą opcję, bank wyśle na twój adres papierową umowę.

UWAGA: W niektórych bankach nie ma możliwości wyboru, opcja jest tylko jedna.

Co to jest pakiet aktywacyjny konta internetowego?

Zawarcie umowy wiąże się z udostępnieniem nam przez bank pakietu aktywacyjnego do naszego konta (znów – w formie papierowej wysłanej na wskazany adres lub drogą elektroniczną, a nawet sms-em). Pakiet aktywacyjny zawiera najczęściej ID użytkownika i hasło, których musisz użyć przy pierwszym logowaniu się na konto. Serwisy internetowe banków mogą po pierwszym zalogowaniu zadać ci zestaw pytań w celu potwierdzenia twojej tożsamości lub poprosić o wpisanie kodu (otrzymasz go automatycznie po zakończeniu logowania na twój telefon jeśli tylko udostępniłeś go bankowi). Następnie zostaniesz poproszony o ustalenie swojego hasła dostępu, a po jego zatwierdzeniu zostanie ci wskazany nowy identyfikator, którym od tej pory będziesz się posługiwał przy każdym logowaniu na konta (zapamiętaj je więc, zapisz lub przechowaj w inny sposób).

Jeśli poprosiłeś również o kartę debetową do rachunku, zostanie ci ona wysłana oddzielenie, niedługo po przesłaniu pakietu aktywacyjnego.

Gotowe! Konto internetowe otwarte, a ty możesz cieszyć się dostępem do niego bez wychodzenia z domu. 

Warto przeczytać:
Czy wspólne konto bankowe to dobry pomysł? »
Jakie zalety ma konto internetowe? »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie