Konto dopasowane do Twoich potrzeb!

Mobilne? Oszczędnościowe? Z limitem kredytowym?
Wypełnij formularz, a my znajdziemy ofertę dla Ciebie!

Klikając, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych oraz otrzymywanie informacji handlowych za pomocą telefonu, sms oraz e-mail, wysyłanych przez firmę Adclick Lda (będącej właścicielem portalu mojportalfinansowy.pl) oraz Partnerów.

Porównaj
(*) Nieobowiązkowe

Krok po kroku: Jak założyć konto przez internet?

Krótki przewodnik jak otworzyć rachunek internetowy w banku

Bankowość elektroniczna to jedno z udogodnień dzisiejszych czasów. Stały dostęp do środków i możliwość swobodnego zarządzania budżetem zdaje się być normalnością. Jak założyć konto internetowe?

Konto internetowe to bez wątpienia duży komfort i spore ułatwienie dla jego posiadacza, pozwalające na swobodny dostęp do usług bankowości w domowym zaciszu i niezależnie od pory dnia lub nocy.

Jak je założyć?

Wniosek o otwarcie konta

Na wstępie zaznaczmy, iż przed podjęciem decyzji o założeniu rachunku online warto prześledzić dostępne na rynku opcje, a te znajdują się w ofercie większości popularnych instytucji działających na terenie Polski.

Chociaż procedury otwarcia konta internetowego mogą się między sobą różnić w zależności od wybranego banku, w większości przypadków otwarcie konta poprzedzone będzie musiało zostać złożeniem odpowiedniego wniosku. Gotowe formularze pozwalające na zgłoszenie chęci otwarcia rachunku internetowego znajdują się na stronach online banków.

Umowa

Większość banków, w których zdecydujemy się na otwarcie konta internetowego, zapyta o preferowaną formę umowy – może to być:

  • dokument przesłany na wskazany adres w formie pisemnej, najczęściej przez kuriera,
  • pismo elektroniczne dostarczone na podaną skrzynkę email lub
  • podpisanie umowy w wybranym oddziale banku.

W przypadku podjęcia decyzji o elektronicznej formie dostarczenia umowy banki mogą poprosić o wykonanie przelewu autoryzacyjnego z już posiadanego konta w celu upewnienia się o wiarygodności klienta. Umowa może zostać wysłana już po 1 dniu (częściej w przypadku dokumentów elektronicznych) lub po kilku dniach roboczych.

Pakiet aktywacyjny

W wiadomości zwrotnej przesłanej przez bank klient pragnący otworzyć konto internetowe otrzyma pakiet aktywacyjny, pozwalający na natychmiastowe założenie i uruchomienie rachunku online.

Pakiet aktywacyjny zawierał będzie login i przydzielone automatycznie hasło, które umożliwią rejestrację w systemie transakcyjnym wybranego banku. W większości banków procedura aktywacji konta jest prosta i intuicyjna, a poradzić sobie z nią powinny również osoby na co dzień nie korzystające intensywnie z dobrodziejstw Internetu.

Pakiet aktywacyjny może zostać dostarczony listownie lub elektronicznie, poprzez wiadomość email lub sms.

Pełna funkcjonalność rachunku

Konto internetowe będzie w pełni gotowe do użytku, gdy bank przyjrzy się umowie i dokumentom z nią powiązanym. W większości placówek nie potrwa to dłużej niż kilka dni, w zależności od wybranego sposobu aktywacji. Najczęściej dostęp do konta uzyskujemy jednak w ciągu kilkunastu godzin.

Wzrastająca popularność internetowych kont bankowych sprawia, że procedury związane z ich otwarciem ograniczają się do niezbędnego minimum. Konto internetowe otworzyć można szybko i łatwo.
 


KROK PO KROKU: Konto internetowe

  1. Przygotuj swój dowód osobisty, jeśli zakładasz konto wspólne, przygotuj również dane drugiego właściciela
  2. Rozpoczynasz od wyboru rodzaju otwieranego konta oraz wyboru karty
  3. Wypełnij wniosek o otwarcie konta na stronie internetowej wybranego banku - we wniosku najczęściej konieczne będzie podane danych osobowych, informacji z dokumentu tożsamości czy adresu zameldowania; w niektórych przypadkach może pojawić się pytanie o rodzaj zatrudnienia czy branżę, w której pracujesz
  4. Po podaniu informacji o sobie, zostaniesz poproszony o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych oraz poświadczenie ich prawdziwości
  5. Wybierz sposób podpisania umowy oraz aktywacji konta
  6. W zależności od wybranego sposobu, podążasz za instrukcjami finalizacyjnymi
  7. Po otrzymaniu potwierdzenia aktywacji konta, możesz zacząć korzystać z bankowości elektronicznej i mobilnej