Jak zlokalizować zgubiony telefon?

Nie wiesz, co się stało z twoim smartfonem? Nowoczesne zabezpieczenia pomogą namierzyć zgubiony telefon.

Jak zlokalizować zgubiony telefon?
Jak szybko i sprawnie namierzyć zgubę?

Smartfon towarzyszy nam w większości codziennych sytuacji – pozwala na stały kontakt ze znajomymi, wykonywanie przelewów, sprawdzanie bieżących informacji i efektywne wykorzystanie czasu w długich kolejkach. Nic więc dziwnego, że zgubienie telefonu, szczególnie tego wartościowszego, może okazać się traumą dla właściciela.

Nie traćmy jednak głowy i nie wpadajmy w panikę – być może zgubiony telefon da się jeszcze odzyskać. Większość nowoczesnych smartfonów wyposażonych jest w mądre narzędzia, które zlokalizują naszą zgubę.
 

Jak znaleźć zgubiony telefon: Poradnik

 

Menedżer urządzeń Android

Zgubiony telefon to sprzęt pracujący w systemie Android? Możesz go zlokalizować dzięki opracowanemu przez Google menedżerowi urządzeń.

Odnalezienie smartfona będzie możliwe, jeśli wcześniej zadbamy o to, by w aplikacji Menedżera zezwolić na zdalne lokalizowanie urządzeń.

⇒ Jak szukać telefonu?
 
 • Jeśli stwierdzisz, że nie masz przy sobie smartfona, zaloguj się na swoje konto Google na dowolnym komputerze bądź innym urządzeniu z dostępem do Internetu.
 • Z rozwiniętego menu ustawień wybierz pozycję Menedżera. Aplikacja poprosi o ponowne logowanie w celu potwierdzenia tożsamości właściciela konta i zapewnienie mu bezpieczeństwa.
 • Na ekranie komputera po poprawnym zalogowaniu się w aplikacji pojawi się mapa Google, a z rozwijanej listy w lewym górnym rogu wybrać będziemy mogli poszukiwane urządzenie.
 • Menedżer podejmie próby nawiązania połączenia z wybranym urządzeniem. Zakończą się one powodzeniem, jeśli zgubiony telefon będzie nadal aktywny, zalogowany na konto Google i jeśli będzie posiadał połączenie z siecią.
 • Po nawiązaniu połączenia lokalizacja smartfona zostanie nam przedstawiona na mapie. Dzięki temu będziemy w stanie stwierdzić, czy zostawiliśmy urządzenie w jakimś dobrze sobie znanym miejscu, czy może znajduje się ono już na drugim końcu kraju w rękach nieznanego sprawcy.
   
 

iCloud znajdzie iPhone

Właściciele iPhone'ów firmy Apple mogą znaleźć zgubiony telefon dzięki powiązaniu platformy iOS z chmurą iCloud.

Aplikacja powinna zostać wcześniej zarejestrowana na urządzeniu, podobnie jak konto Apple ID. Telefon zostanie zlokalizowany tylko jeśli nadal ma połączenie z siecią, jest zalogowany w systemie Apple ID i ma wciąż działającą baterię.

⇒ Jak szukać telefonu?
 
 • Aby znaleźć zgubiony telefon zalogować będziemy musieli się na dowolnym komputerze w aplikacji iCloud, aktywując swoje konto Apple ID.
 • Z dostępnych opcji wybieramy „Znajdź” i po ponownym wprowadzeniu hasła logowania przechodzimy na stronę mapy, na której lokalizacja telefonu zaznaczona będzie kółkiem.
 • Zielone kółko oznacza, że informacja została odczytana przed chwilą, szare może wskazywać na najbardziej aktualną lokalizację odnotowaną jednak jakiś czas temu.
   
 

Windows Phone

Jeśli zgubiony telefon pracuje w systemie Windows Phone, ma połączenie z Internetem oraz zalogowany jest na posiadane przez właściciela konto Microsoft, jego użytkownicy mają szansę zlokalizowania utraconego sprzętu.

⇒ Jak szukać telefonu?
 
 • W celu odnalezienia telefonu powinniśmy otworzyć stronę Windows Phone na dowolnym komputerze. 
 • Następnie musimy zalogować się używając danych konta Microsoft.
 • Zlokalizowanie aparatu rozpoczniemy wybierając miniaturkę posiadanego urządzenia i wskazując opcję „Znajdź mój telefon”.
 • Otwarta strona mapy Bing wskaże nam lokalizację telefonu po kilku lub kilkunastu minutach prób nawiązania połączenia z urządzeniem.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie