6 pomysłów jak zmienić meble ikea

Meble IKEA to jedne z najchętniej wybieranych wyposażeń wnętrz przez Polaków i wielu ludzi na świecie. Jak je nieco urozmaicić?

6 pomysłów jak zmienić meble ikea
Popularne meble w nowej odsłonie

Meble z popularnej szwedzkiej sieciówki IKEA to jeden z częstszych wyborów Polaków urządzających własne mieszkanie. Za ich zakupem przemawia nie tylko uniwersalny design, ale i stosunkowo niskie ceny.

Jeśli jednak chcemy nadać meblom szwedzkiego giganta mniej powszechny charakter i nieco urozmaicić ich wygląd, poniżej znajdziecie parę wskazówek na tchnięcie nowego życia w standardowy projekt marki. 
 

Zrób-to-sam: Odmienione meble IKEA

 

1. Elastyczny blat

Jedną z cech wyróżniających meble IKEA jest ich prostota. Choć nie wszystkim może wydać się to zaletą, cecha ta na pewno nie przeszkodzi pragnącym wprowadzenia lekkich urozmaiceń w tradycyjnym designie mebli szwedzkiej marki.

Blaty stolików mebli IKEA mogą być nie tylko dowolnie zestawiane z nogami różnych kształtów i kolorów, dając nam prawie nieograniczoną możliwość projektowania własnych szablonów. Możemy je również swobodnie wykorzystać jako podklejkę dla zdjęć, plakatów czy grafik, które planujemy wyeksponować na ścianach.

Rozmontowany na części pierwsze stolik również posłużyć nam może jako oryginalna dekoracja ściany – rozmieszczenie poszczególnych części i wzór, jaki będą tworzyły zależą tylko od nas i naszej wyobraźni.

 

2. Nowe życie stolika

Meble IKEA wykorzystać można na różne sposoby. Popularnemu stolikowi nadamy zupełnie nowy charakter, przyozdabiając go według własnego uznania. W tym celu wykorzystać możemy gotowe szablony i farby, pinezki, skrawki materiału, tkaniny, dekory, drewniane obicia czy listewki.

Polecamy przeszukanie blogów dekoracyjnych, na których znajdziecie sporo filmów z instrukcjami jak nadać wielu popularnych meblom nowy kształ, format czy funkcję.

 

3. Stół w nowej roli

Pragnący większych powierzchni połączyć mogą ze sobą więcej stolików, a tradycyjne meble z IKEA świetnie sprawdzą się również w roli miękkich puf po zastosowaniu gąbki tapicerskiej.

Stoliki zestawiać możemy ze sobą w dowolny sposób, tworząc mały domowy barek, stolik kawowy o nietypowym kształcie, kącik zabawy dla dziecka, skrzynkę na drewno kominkowe a nawet budę dla psa czy schronienie dla kota.

 

4. Mały stoliczek

Popularne w ofercie marki małe stoliczki można nie tylko dowolnie przyozdobić (pozwala nam na to ich prosta budowa i brak ozdób), ale również wyposażyć w małe nóżki, które nadadzą im niepowtarzalny charakter.

 

5. Fotel IKEA

Uniwersalny design foteli można z łatwością zmienić obkładając fotele popularnej szwedzkiej marki stylowymi poduszkami, zmieniając ich kolor, przyozdabiając wstążeczkami czy kawałkami tkaniny. Możemy pokusić się też o wykonanie oryginalnej grafiki na oparciu albo siedzenie.

 

6. Mniej prosta szafka i szuflada

Proste wykonanie szaf, szafek czy szuflad marki IKEA to dla jednych atut, a dla innych zachęta do ich urozmaicenia.

W roli uchwytów szafkowych świetnie sprawdzą się dopasowane kolorem do reszty pomieszczenia skórzane paski albo drewniane kołki, które ozdobić możemy w dowolnie wybrany sposób.

Do szafek czy stolików pod telewizor można dodać kupione w innych sklepach nóżki lub pobawić się kolorami i zamontować drzwiczki o nieco barziej odważnych barwach. Większość mebli można również dowolnie przemalować lub obkleić samoprzylepną taśmą o innym wzorze czy kolorze.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie