Jak zrefinansować swoje auto?

Interesująca oferta bankowa dla każdego posiadacza nowego samochodu, który mógłby zostać sfinansowany w nieco inny sposób.

Jak zrefinansować swoje auto?
Lepsze warunki kredytowania na ten sam samochód

Samochód wybrany, gotówka zdobyta na własną rękę, dopełnione wszelkie formalności, umówione spotkanie i odbiór auta, czyli wszystkie kroki posiadania własnych czterech kółek bez zaciągania kredytu. 

Co jednak zrobić jeśli po pewnym czasie stwierdzisz, iż przydałaby Ci się gotówka przeznaczona na zakupiony samochód? Odwiedź bank i dowiedz się jak otrzymać kredyt już po wydaniu własnych środków

Do banku po pieniądze

Tak, chociaż brzmi dość nierealnie, takie rozwiązanie jest możliwe i stosunkowo łatwo dostępne. 

  • Warunki kredytowe w tej sytuacji nie różnią się mocno od tych oferowanych przy zdobywaniu środków na zakup nowego czy używanego samochodu. 
  • Nie możesz co prawda czekać długo, gdyż najczęściej od zakupu pojazdu nie może upłynąć więcej niż kilka miesięcy, istotny jest również wiek pojazdu, który z reguły musi być niższy niż przy normalnej procedurze. 
  • Jest to jednak idealna oferta dla osób, które na przykład pożyczyły pieniądze na sprowadzenie samochodu z zagranicy i chcą ów zobowiązanie uregulować lub posiadają nagłe wydatki a nie chcą zaciągać innych kredytów. 

Rozwiązanie jest stosunkowo proste. Kupując samochód za gotówkę możemy starać się w banku o jej zrefinansowanie. Procedury zbliżone są do standardowego kredytu samochodowego:

  • bank wykorzysta samochód jako zabezpieczenie kredytu,
  • aby ustalić kwotę, oceni wartość rynkową auta,
  • klient otrzyma pieniądze za już kupiony samochód.

Kredyt refinansowy na samochód

Część banków oferuje również tzw. kredyty refinansowe, czyli takie, które zezwalają na przeniesienie posiadanego kredytu z innej instytucji finansowej z mniej korzystnymi warunkami. 

Podobnie jak w sytuacji opisanej nieco wyżej, taka oferta kredytowa również nie różni się znacznie od regularnego wniosku o kredyt samochodowy. Niektóre banki przed udzieleniem kredytu refinansowego wymagają udokumentowania spłat dokonanych u poprzedniego kredytodawcy lub określają niższy wiek zakupionego pojazdu, jednak większość formalności to standardowe dokumenty i zabezpieczenia. 

Jest to jednak rozwiązanie pomocne dla osób, które przy wyborze pierwszego kredytu nie kierowały się jego ceną czy też decyzję zmuszone były podjąć nagle i bez możliwości dokładnego zweryfikowania innych ofert dostępnych na rynku. Zmieniając kredytodawcę możemy często zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy. 

Warto zapoznać się z pełną ofertą kredytową dostępną na rynku, również w sytuacji, która może wydawać się nie do końca możliwa. Nie zapominajmy, iż chociaż każdy klient jest indywidualną osobą z własnymi potrzebami, banki często starają się oferować produkty dopasowane do szerokiego grona potencjalnych kredytobiorców.  

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:
Na co można przeznaczyć kredyt samochodowy? »
Kredyt samochodowy a kredyt balonowy »
Rodzaje zabezpieczeń kredytu samochodowego »
Ten samochód będzie mój! Tylko jak go kupić? »