Jaki kredyt dla studenta warto wziąć pod uwagę?

Kredyt dla studenta niektórym może wydawać się paradoksalnym pomysłem, prawdą jednak jest, że wiele osób w młodym wieku ma możliwość otrzymania dodatkowych pieniędzy i bezproblemowej spłaty swojego zadłużenia. 

Jaki kredyt dla studenta warto wziąć pod uwagę?
Kredyt dla studenta na nowe doświadczenia

Studiowanie wielu osobom kojarzy się z ograniczonymi środkami pieniężnymi oraz nielicznymi sposobami zdobycia dofinansowania. Jak zatem można opłacić ten wspaniały młodzieńczy okres życia? Jednym z rozwiązań jest bez wątpienia kredyt dla studenta.

 

Wiadomo, kredyty i inne finansowe zobowiązania nie zawsze idą w parze ze studenckim podejściem do życia. Na szczęście kredyt dla studenta nie musi mieć formy standardowej pożyczki. Sprawdźmy zatem jakie możliwości, przygotowane z myślą o studentach można znaleźć na rynku:

 

  • studencka karta kredytowa
  • limit w koncie studenckim
  • pożyczka lub kredyt dla studenta 
  • preferencyjny kredyt studencki

 

Pozostaje jednak pytanie, jak przekonamy bank do przekazania nam dodatkowych pieniędzy? Odpowiedź jest stosunkowo oczywista: wystarczy posiadać stałe źródło dochodu – czy to w formie wynagrodzenia za naszą pracę, stypendium, renty czy poleconego przelewu od rodziców.

 

Studencka karta kredytowa – dla kogo?

 

Karta kredytowa do niewątpliwie spore ułatwienie dokonywania różnorodnych zakupów, czy to w sklepach, czy w internecie. Zdarzają się również usługi, z których skorzystanie wymaga posiadanie karty kredytowej. Studenci należą do grupy osób, które aktywnie korzystają z nowinek technologicznych, co zdecydowanie ułatwia posiadanie własnej karty kredytowej. Oferta przygotowana dla młodych studiujących osób jest dopasowana do ich potrzeb a dodatkowo posiada liczne usługi, rabaty i programy partnerskie, które pozwalają na wydawanie mniejszych ilości pieniędzy.

 

Kto ma konto, ten ma limit

 

W dzisiejszych czasach, ciężko znaleźć osobę, która nie posiada własnego rachunku w banku a pierwsze konto osobiste najczęściej zakładamy w trakcie trwania studiów, ponieważ w tym właśnie okresie zaczynamy otrzymywać nasze pierwsze własne pieniądze. A dowolne, stałe wpływy na konto pozwalają nam na korzystanie z udostępnionego nam przez bank limitu kredytowego. Studenci na wysoki debet liczyć co prawda nie mogą, jednak nawet kilkaset dodatkowych złotych może się od czasu do czasu przydać.

 

Kredyt dla studenta a preferencyjny kredyt studencki

 

Banki doceniają każdego klienta, który posiada zdolność kredytową. Jeśli zatem niezadłużony student, który posiada stałe źródło dochodu złoży wniosek o kredyt w banku, nie powinien mieć problemów z otrzymaniem takiej formy dofinansowania. Wystarczy przemyśleć wysokość kredytu, który będziemy w stanie spłacić. Studiujące osoby, których zdolność kredytowa nie jest wystarczająco wysoka, powinny zapoznać się z preferencyjnym kredytem studenckim, który przygotowany został z myślą o młodych Polakach w nieco trudniejszej sytuacji finansowej. Kto pyta, nie błądzi.

 

Studenci rozpoczynający swoją przygodę z dorosłym życiem z dala od domu, często potrzebują finansowego zastrzyku, aby w pełni cieszyć się nowymi doświadczeniami. Nowe obowiązki związane z zarządzaniem finansami to dobre przygotowanie do życia po studiach. Nie zapomnijmy, że przemyślana decyzja kredytowa nie zaszkodzi naszym finansom, a przecież może pomóc nam w zdobyciu nowych niezapomnianych doświadczeń.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie