Jaki kredyt na remont mieszkania?

Remont to inwestycja, którą raz na jakiś czas warto wziąć pod uwagę. Jeśli nasze oszczędności wolimy przeznaczyć na inny cel, mamy kilki możliwości, które pomogą nam sfinansować zmianę wystroju naszego mieszkania.

Jaki kredyt na remont mieszkania?
Chcesz zmienić coś w swoich czterech kątach?

Koniec roku kalendarzowego to czas na postanowienia noworoczne, między innymi związane ze zmianami w naszym życiu, nie tylko osobistym. Jest to czas, w którym wiele osób zaczyna planować przyszłe wydatki,rozważać nowe inwestycje i przedsięwzięcia, do których często wlicza się remont mieszkania lub domu. Jeśli nie masz wystarczających oszczędności i zastanawiasz się jak najlepiej sfinansować wydatki związane ze zmianą mebli w sypialni, powiększeniem kuchni czy przemalowaniem pokoju dziecka, sprawdź jakie opcje dostępne są na rynku kredytowym.

Kredyt gotówkowy na mniejszy remont

Ofertami najczęściej branymi pod uwagę w pierwszej kolejności przy poszukiwaniu środków na remont są kredyty gotówkowe. Dostępnych mamy wiele możliwości, każdy bank oferuje nam inne warunki kredytowe i stara się dopasować swój produkt do indywidualnych potrzeb klienta. 

Często sklepy meblowe czy budowlane udostępniają nam również możliwość zakupu interesujących nas sprzętów czy materiałów na raty poprzez podpisanie umowy kredytowej ze swoim partnerem, którego przedstawiciel najczęściej czeka na nas w danym punkcie sprzedaży. 

Jeśli nie planujemy remontu generalnego a jedynie kosmetyczne zmiany lub zakup kilku nowych mebli, kredyt gotówkowy może okazać się dobrym rozwiązaniem. Możemy porównać kilka interesujących nas ofert, zebrać potrzebne dokumenty i złożyć wniosek np. przez internet. 

W przypadku kredytu gotówkowego, decyzję kredytową otrzymamy najczęściej w przeciągu jednego lub dwóch dni, co oznacza, że nasze przedsięwzięcie możemy rozpocząć kiedy tylko chcemy, bez konieczności informowania banku o naszych konkretnych planach.

Kredyt hipoteczny na remont generalny

Osoby, które rozważają wykonanie większych zmian lub planują generalny remont, np. nowo zakupionego mieszkania, mogą liczyć na inną ofertę banków. 

Warto zapoznać się z kredytami hipotecznymi, które z reguły bierzemy pod uwagę planując inwestycję w nieruchomości, jednak i w przypadku remontu można wynegocjować ciekawe warunki, które mogą okazać się lepsze niż wnioskując o kredyt gotówkowy na znaczną sumę. Dodatkowo czas spłaty kredytu hipotecznego jest dłuższy niż kredytu gotówkowego, co pomoże nam zmniejszyć bieżące koszty i zapobiec znacznemu obciążeniu naszego domowego budżetu.

Generalny remont to najczęściej duża inwestycja, na której zaplanowanie potrzebujemy trochę czasu, co przy kredycie hipotecznym nie będzie problemem, ponieważ decyzję z banku najczęściej otrzymamy po około miesiącu. 

Jeśli natomiast kupujemy nowe mieszkanie, warto dowiedzieć się w banku czy w koszty możemy wliczyć ewentualny remont wykończeniowy. Większość ofert umożliwia przeznaczenie części otrzymanych pieniędzy na inny cel niż kupno nieruchomości, jeśli zdecydujemy się wliczyć remont w całkowity koszt nowego mieszkania, pamiętajmy o przedstawieniu w banku faktur.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie