Jakie warunki muszę spełniać, żeby dostać tani kredyt hipoteczny?

 

Coraz więcej młodych ludzi decyduje się na zakup własnego mieszkania. Tani kredyt hipoteczny pomaga spełniać te plany.

 

Jakie warunki muszę spełniać, żeby dostać tani kredyt hipoteczny?
Chcę mieć własne cztery kąty. Na co mam się przygotować chcąc dostać tani kredyt hipoteczny?

I od czego tu zacząć? Wiesz tylko tyle, że chcesz mieć własne mieszkanie. Może jeszcze wiesz, że chcesz dwa pokoje i garaż. Zaczynasz się rozglądać za mieszkaniami, ale zanim to robisz dowiadujesz się czy masz szansę na tani kredyt hipoteczny.

 

No cóż, istnieje kilka okoliczności, na które bank zwraca uwagę, zanim przyzna nam tani kredyt hipoteczny. Przedstawiamy listę czynników, które determinują decyzję banków:

 

1) dochody

Bank dokładnie bada nasze dochody z przynajmniej ostatnich 6 miesięcy. Oczywiście nie wystarczą wysokie dochody, bo oprócz tego bank sprawdza także nasze zobowiązania. Od wysokości naszych dochodów zależy także wysokość kwoty na jaką będzie opiewał potencjalny kredyt hipoteczny. Warto również wspomnieć, iż bank bierze tylko i wyłącznie pod uwagę dochody, które jesteśmy w stanie udokumentować.

 

2) zatrudnienie

Baki najbardziej przychylnym okiem patrzą na osoby, które są zatrudnione na umowę o pracę na czas nieokreślony.  Oczywiście nie oznacza to, że pozostałe osoby, które są zatrudnione na innych warunkach szansy na tani kredyt hipoteczny nie mają. Oznacza to, że ich szanse maleją.

 

3) historia kredytowa

Bank sprawdza również historię kredytową, co oznacza, że przygląda się naszym poprzednim związkom z instytucjami finansowymi. Jeżeli zawsze spłacaliśmy nasze zobowiązania, nie mamy się czym przejmować. Banki sprawdzają naszą wiarygodność w BIK, czyli w Biurze Informacji Kredytowej.

 

Oczywistym jest, że należy się przygotować na wiele formalizmów oraz biurokracji. Jednakże, jeżeli  spełniamy warunki, jakie stawia nam bank oraz posiadamy dokładną wiedzę na temat kwoty jaką możemy uzyskać w drodze kredytu, możemy oczekiwać, iż uda się nam zakupić własne 4 kąty. Zanim zaczniemy poszukiwania mieszkania, warto się zorientować na jaki kredyt nas stać, tak aby uniknąć późniejszych rozczarowań.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie