Jakie zalety ma konto internetowe?

Konto bankowe to praktycznie obowiązek w dzisiejszych czasach. Dzięki rozwijającej się technologii, prawie każdy rachunek w banku to jednocześnie konto internetowe. Jakie ma zalety?

Jakie zalety ma konto internetowe?
Konto internetowe, czyli bankowość z własnego domu

Konto internetowe dzięki rozwijaniu się usług internetowych robi furorę. Dziś praktycznie każdą operację możemy wykonać nie wychodząc z domu. Dlatego też konto internetowe zyskuje coraz to więcej zwolenników.

 

W dzisiejszym artykule skupimy się na najważniejszych zaletach jakie posiada konto internetowe. Dla tych, którzy już je posiadają, nie będą zaskoczeniem, a dla tych, którzy nie podjęli jeszcze decyzji o jego założeniu z pewnością ją ułatwią.

 

Jakie zalety ma konto internetowe?

 

Poniżej zawarliśmy najważniejsze udogodnienia jakich dostarczy nam konto internetowe:

 

1. Nieograniczony dostęp

Stały dostęp do gotówki - to znaczy, że niezależnie gdzie jesteś masz wgląd do swoich rachunków. Ułatwia to planowanie finansów i sprawowanie nad nimi kontroli.

 

2. Łatwe operacje gotówkowe

Wiąże się z tym także możliwość dokonywania przelewów w dowolnym momencie. Możesz również zacząć opłacać większość rachunków automatycznie dzięki poleceniu zapłaty. Dodatkowo, pamiętaj, że także inne operacje mogą być wykonane przez Internet, jak na przykład składanie wniosków o dodatkowe usługi, takie jak:

 

  • konto oszczędnościowe
  • lokata
  • wnioski kredytowe
  • limit kredytowy
  • karta kredytowa
  • indywidualne plany oszczędzania
  • zniżki w programach partnerskich
  • zmiana danych osobowych

 

W związku z tym, iż powyższe wnioski składamy drogą elektroniczną, są one znacznie szybciej rozpatrywane a status klienta banku często daje nam dodatkowe udogodnienia.

 

3. Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo konta internetowego również jest istotne i to nie tylko dzięki zaawansowanym systemom w posiadaniu banków. Dzięki stałemu wglądowi do naszych finansów znacznie szybciej możemy wykryć potencjalnie oszustwa czy nieprawidłowości i poinformować o tym nasz bank.

 

4. Niski koszt

Obecnie oferty bankowe posiadają bardzo dogodne oferty związane z kontami osobistymi, to znaczy, iż ich prowadzenie jest za darmo, przelewy są darmowe, polecenia zapłaty również nie posiadają kosztów - generalnie rzecz ujmując prowadzenie konta internetowego jest tańsze niż zwykłego rachunku. A to głównie dzięki ograniczeniu obsługi klienta czy formalności z nim związanych.

 

5. Oszczędność

Konto internetowe oszczędza czas dzięki możliwości wykonywania wszystkich operacji z domu. Ponadto, takie konto możemy założyć również bez opuszczania naszych czterech kątów. Posiadacze kont internetowych mają możliwość korzystania z dodatkowych usług, np. wykonywanie przelewów za pomocą wiadomości tekstowych czy też emaili.

 

Konto internetowe zyskuje na popularności. Posiada bardzo wiele zalet, które kuszą klientów. Warto zapoznać się z ofertami banków, aby zrozumieć dlaczego konto internetowe jest dobre właśnie dla Ciebie.

 

Sprawdź również:

Bankowość elektroniczna, czyli co daje Ci konto online »

Czy wspólne konto bankowe to dobry pomysł? »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie