Karta debetowa a płatności internetowe

Karta debetowa udostępniana przez większość banków właścicielom kont osobistych umożliwia dokonywanie płatności internetowych w podstawowym wymiarze.

Karta debetowa a płatności internetowe
Czy w sieci można płacić kartą debetową?
  • karta debetowa
  • płatności online
  • kod CVV/CVC

Elektroniczna karta płatnicza to obecnie niezwykle popularny środek dokonywania szybkich transakcji, również internetowych. Coraz więcej firm oferuje klinetom możliwość wirtualnych zakupów, a konsumenci doceniają łatwość i wygodę tej formy sprzedaży, sięgając chętnie po produkty z internetowych półek. 

 

Twoja karta debetowa

 

Karta debetowa to obecnie jeden z najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych środków płatniczych. Ubiegać się o nią mogą bowiem wszyscy, którzy są w posiadaniu rachunku bankowego - nawet takiego, które nie jest comiesięcznie zasilane kwotą określonej wysokości.

 

Karta debetowa, jako ściśle powiązana z danym kontem bankowym, umożliwia dokonywanie płatności bezgotówkowych do wysokości środków znajdujących się na rachunku w momencie uiszczania płatności. Oznacza to, że nie możemy dzięki niej utworzyć negatywnego salda jak w przypadku kart kredytowych. Możemy za to wypłacać gotówkę z bankomatu bez wysokich prowizji lub bez żadnych dodatkowych opłat, również za granicą. Zapłacimy nią też w Internecie.

 

Karta debetowa a płatności internetowe

 

Dzięki standardowej karcie debetowej udostępnianej przez większość banków dokonamy płatności internetowych w podstawowym wymiarze. 

 

Zabezpieczane są one każdorazową koniecznością podania numeru CVV/CVC (trzy ostatnie cyfry znajdujące się na odwrocie karty płatniczej), zapewniając jednocześnie ochronę przed nieautoryzowanymi transakcjami, opiewającymi na kwoty przekraczające 150 euro. Warto dbać o bezpieczeństwo w sieci również we własnym zakresie, korzystając jedynie z zaufanych portali i pamiętając, by komputer, z którego korzystamy, dokonując płatności online, miał zakutalizowane bazy zabezpieczeń.

 

Niektóre banki rozszerzają swoją ofertę kart debetowych o te udostępniane posiadaczom rachunków walutowych, by uniknąć konieczności przewalutowywania transakcji dokonywanych w sieci.

 

Choć użycie kart debetowych w celu dokonania internetowych transakcji staje się coraz bardziej popularne, liderem kart wykorzystywanych w sieci są nadal karty kredytowe. Niektóre banki wciąż jeszcze nie udostępniają debetówek, którymi moglibyśmy płacić za wirtualne zakupy, w ramach standardowego konta bankowego - aby ją otrzymać, konieczne byłoby założenie oddzielnego rachunku.

 

Sprawdź również:

Jak bezpiecznie korzystać z karty płatniczej? »

Czym jest wirtualna karta kredytowa? »

 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie