Karta kredytowa a życie studenckie

Karta kredytowa dla studenta znajduje się coraz częściej w ofertach banków. Wiadomo, że życie studenta nie jest najłatwiejsze, a kredyt może być często ratunkiem, gdy środki pieniężne w danym miesiącu są ograniczone.

Karta kredytowa a życie studenckie
Dodatkowa gotówka dla studenta?

Banki z reguły unikają ryzykownych klientów oraz kredytów. Wydawałoby się, że student należy do grupy kredytobiorców związanych z ryzykiem niewypłacalności, jednak banki coraz chętniej upatrują w studencie klienta. Dzieje się tak, gdyż relacja z bankiem jest często wieloletnia, banki więc chcąc zyskać nowych klientów, już w czasie studiów starają się zbudować odpowiednią relację. Student jest potencjalnym klientem, w przyszłości mogącym ubiegać się o kredyt czy inwestować w produkty danego banku, dlatego jest często atrakcyjny dla banku.

 

Jak student może otrzymać kartę kredytową?

 

Karta kredytowa jest kierowana do studentów posiadających comiesięczne wpływy na konto, czy to od rodziców czy ze stypendium. Żacy mający konto w danym banku i starający się o kartę w tej samej instytucji będą łatwiej mogli wykazać wpływy na konto, gdyż konsultant od razu sprawdzi przelewy z poprzednich miesięcy i na tej podstawie wyda kartę. Karta kredytowa dla studenta jest najczęściej ograniczona wiekiem, np. do 25 lat, a w niektórych bankach tylko starsze roczniki (np. od trzeciego roku) będą mogły otrzymać plastik. Ponadto inne banki będą kierowały ofertę jedynie do studentów danych uczelni zgodnie ze spisem.

 

Jakie są korzyści posiadania karty kredytowej dla studenta?

 

W większości banków student otrzyma ofertę karty kredytowej. Płatność roczna nie będzie przekraczać 50 złotych, a często student będzie zwolniony z tej opłaty, jeśli dokona odpowiednią liczbę płatności w danym miesiącu. Generalnie karta kredytowa dla studenta posiada taką samą formę jak normalny plastik, ale będzie posiadała pewne ograniczenia, jak również dodatkowe korzyści. Plusami będą niskie opłaty lub ich całkowity brak, jednakże student otrzyma niższy kredyt. Limit na karcie może wynosić od 400 złotych, nawet do kilkunastu tysięcy. Oczywiście wszystko zależy od banku oraz od zdolności kredytowej studenta.

 

Karta kredytowa dla studenta jest dobrym rozwiązaniem, gdyż może uratować finanse każdego żaka. Okres bez odsetek wynosi niemal 2 miesiące, a więc jest to dogodny okres, który pozwoli na spłacenie zaległości. Banki oczywiście także korzystają z tej współpracy, budując stosunki z przyszłym klientem. Warto zatem sprawdzić czy nasz studencki budżet uda nam się wesprzeć nową kartą kredytową.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie